Ostrá to doma s Rakovníkem neměla snadné. Po bezbrankovém první poločase ale nakonec vyhrála 2:1. „Soupeř byl kvalitní a hrál hodně dobře. Měl výborně propracovanou defenzivu a proto jsme rádi, že jsme dali alespoň dva góly a zápas dovedli do vítězného konce. Utkání bylo celkem vyrovnané, ale k nám se trochu přiklonilo štěstí," hovořil po utkání vedoucí mužstva Ostré Josef Červinka.

Ostrá měla v úvodu tlak, z něj vytěžila dvě šance, ale na branku zatím čekala marně. Pak se hra vyrovnala a přišly i příležitosti hostí. S nimi si ale  poradil brankář Pokorný. Ten přišel o čisté konto až čtyři minuty před koncem, kdy už jeho tým vedl dva nula. „Hosté se totiž za nepříznivého stavu nevzdali a bojovali dál. Stihli ale jen snížit," dodal Červinka.

Semice měly v pátém kole soutěže hodně těžkou pozici. Hrály totiž na půdě hlavního aspiranta na první místo z Ovčár (6:2). „Soupeř má velkou kvalitu, na všech postech má fotbalisty," chválil soupeře semický kapitán Michal Koštíř, který měl velkou zásluhu na obou brankách svého týmu. Dvakrát byl totiž v pokutovém území faulován a Janáček obě penalty proměnil. To ale nebylo hostům nic platné.

V té době už byl totiž zápas dávno rozhodnutý. Ovčáry vedly za patnáct minut o čtyři branky. „Měli jsme tragický začátek. Za čtvrt hodiny bylo po zápase," smutnil Koštíř. „Oni si dávali centry ze strany a další hráči to jen doklepávali do brány. My jsme si toho moc nevytvořili a navíc nás ještě v několika případech podržel gólman Štrupl, který chytil další dva nebo tři góly," řekl semický kapitán.