V souboji dvou nováčků nejvyšší okresní soutěže jste jasně přehráli Lipník, dali jste mu sedm gólů. Jaké to bylo utkání?

Před prvním zápasem na domácí půdě v okresním přeboru jsme si říkali, že bude důležité, abychom tento zápas herně a hlavně výsledkově zvládli, což se také povedlo. Důležitý byl vstup do utkání, kdy se mi hned na začátku utkání podařilo vstřelit branku. Během dalších asi dvaceti minut další branku přidal Aleš Pivný a já jsem do poločasu přidal třetí gól. Škoda jen, že jsme před poločasem inkasovali na 3:1, kdy jsme trošku polevili v koncentraci. Nicméně po přestávce jsme si svou hrou vytvořili tlak, z kterého vyústily další brankové příležitosti a následně i čtyři branky do sítě soupeře.

Vy jste v tomto střetnutí zazářil, dal jste pět branek. Už se vám něco takového někdy povedlo?

Nepamatuji si, že bych v jednom utkání vsítil tolik branek. Hattrick jsem už v minulosti zaznamenal, ale takový počet branek jsem ještě nedal. Musím ale vyzdvihnout spoluhráče, kteří mi brankové příležitosti připravili.

Jak byste popsal vaše trefy?

První branku jsem trefil hned asi první minutě, kdy spoluhráč z útoku David Dej mi na hranici velkého vápna přenechal balón, odclonil protihráče a já už jsem se před gólmanem koncentroval pouze na to, abych balon umístil k pravé tyči, což se také podařilo. Druhý gól jsem přidal asi po dvaceti minutách, kdy jsem dostal do vápna načechraný centr, který jsem hlavou umístil do pravého horního rohu soupeřovy branky. Třetí gól jsem přidal po přestávce, kdy jsem vedl balon z pravé strany do vápna, před obráncem jsem si ho zasekl na levou nohu a křižnou ranou jsem nedal brankářovi šanci. Čtvrtý gól vyplynul z brejkové situace, kdy jsem na polovině hřiště dostal míč do běhu, následně obešel brankáře a pohodlně vsítil další branku. Pátou branku jsem vsítil po nádherném centru z pravé strany, kdy jsem balon trefil přímo z voleje do branky.

Co na váš střelecký úspěch říkali spoluhráči?

Samozřejmě mi spoluhráči gratulovali ke vstřelení tolika branek. Nicméně důležitá byla výhra a tři body do tabulky.

Musel jste přispět do týmové pokladny?

Vstřelení takového počtu branek si samozřejmě žádalo, abych minimálně pět lahví šampaňského do kabiny dal, ale shodou okolností jsem také slavil narozeniny, takže pár lahví se již před zápasem chladilo. Vstřelení takového počtu branek ještě podpořilo plánovanou oslavu. Naopak v týmu máme takovou tradici, že se vybírá příspěvek na střelce zápasu, takže jsem vybral celkem pěkný obnos (smích). Každopádně tento obnos byl okamžitě v týmu rozpuštěn.

Napravili jste si tak reputaci po nepovedeném prvním zápase na půdě rezervy Ostré. Jaký byl rozdíl mezi oběma utkáními?

Po postupu do okresního přeboru jsme před prvním zápasem moc nevěděli, co můžeme od soupeře čekat. Samozřejmě jsme předpokládali, že kvalitativně bude rezerva Ostré určitě výše než týmy, se kterými jsme se potkávali ve III. třídě. Hned od počátku bylo jasné, že se soupeřem bude velmi těžké držet krok, kdy řada jejich hráčů prokazovala kvalitu a herní zkušenosti z vyšší fotbalové třídy. Každopádně jsme i v tomto prvním zápase chtěli obstát, což se nám ovšem nepodařilo. Některé herní situace jsme řešili zbytečně špatně a když jsme se dostali do jasné brankové příležitosti, tak jsme ji nedokázali proměnit. Proto jsme v druhém zápase rozhodně chtěli, abychom byli více aktivní na míči, přistupovali k hráčům rychleji a hlavně proměňovali brankové příležitosti. Byli jsme si také vědomi toho, že kdybychom nezvládli domácí zápas s Lipníkem, tak bychom byli už pod určitým tlakem. Nicméně si myslím, že zápas jsme herně zvládli a domácí fanoušci si první zápas v okresním přeboru plně užili.

Jaké jste si dali před sezonou jako nováček okresního přeboru cíle?

Jako nováček okresního přeboru se chceme hlavně udržet v této soutěži a nasbírat herní zkušenosti. Řada našich hráčů ještě okresní přebor nehrála, ale myslím, že máme kádr na to, abychom v této soutěži hráli důstojnou roli.

Jsou za vámi teprve dvě kola, ale přesto: co čekáte od dalších zápasů v soutěži?

Už tyto dvě kola naznačily, že ke každému zápasu musíme přistupovat maximálně koncentrovaně a odmakat je od začátku až do konce, jinak nebudeme mít šanci na úspěch. Již příští kolo zajíždíme na Loučeň, která nás zřejmě herně velmi prověří. Každopádně chceme využívat hlavně domácího prostředí k tomu, abychom sbírali body do tabulky. Nicméně i na soupeřových hřištích se chceme prezentovat aktivní hrou.