V posledním odehraném utkání Semice doma vyhrály těsně 4:3 s celkem Jílového, když tři minuty před koncem ještě prohrávaly 2:3. Jistotu záchrany stále nemáme. Ale jsme tomu blíž," zaradoval se po vítězném zápase vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka. Jeho tým má totiž v poslední době skvělou bilanci. Z posledních sedmi utkání šestkrát vyhrál. „Je to dobrá série," ulevil si.

Domácí začali dobře a už v páté minutě vedli. Pak ale nastala komplikace a tři minuty před koncem byl stav 2:3. „Byl to asi náš nejhorší zápas sezony. Hosté byli lepší a na naší straně snesli přísnější měřítko jen Fišer a Bříza. Fišer chytil  tři velké šance, Bříza byl u důležité vyrovnávací branky," chválil hráče Čepelka. „Jílové bylo lepší, předčilo nás v pohybu, v rychlosti. My jsme měli štěstí, tři body jsou pro nás ale zlaté. Hosté si rozhodně nezasloužili prohrát, náš výkon nebyl optimální," přiznal vedoucí semického týmu.

Nymburský Polaban nestačil na zachraňující se Spartak Příbram, kterému podlehl na jeho půdě 1:4. „Domácí lepší nebyli, ale proměnili své šance. Bylo to hlavně o proměňování šancí," řekl po zápase vedoucí hostující družiny Aleš Dočkal.

Polaban vykřesal naději díky trefě Matěje Novotného ve druhém poločase, který snížil na 2:1. Jiný gól ale hosté nedali a domácí výhru pojistili. „Grospič ještě trefil tyč, ale domácí měli štěstí, že proměnili šance. Mohlo to být klidně čtyři čtyři. V zakončení jsme měli smůlu, nebo to byla neschopnost proměnit šance," dodal Dočkal.

Osud Poděbrad je zpečetěn. Bohemia doma padla 0:1 s lídrem z Louňovic. „Dopředu jsme byli impotentní. Dokázali jsme si, že můžeme hrát vyrovnanou partii s týmem z horních pater tabulky," uvedl zklamaný poděbradský záložník Jan Jirásek. „Byl to zápas bez šancí. My jsme tam měli náznaky, ale nic jsme nedotáhli. Nedokážeme se prosadit v šestnáctce, chybí finální přihrávka," dodal Jirásek.