„Já už nevím, co k tomu říct. Je to pořád dokola, hrajeme špatně. Vlastními hrubými chybami posadíme soupeře na koně a tomu se pak hraje mnohem lépe. Kdežto pro nás je to daleko těžší. Je to strašně ubíjející," kroutil nevěřícně hlavou poděbradský univerzál Jan Jirásek.

Poděbrady dostaly podruhé za sebou šest branek. „Je to sice fotbal, jede se dál, ale je frustrující dostat dvakrát po sobě šestku. Člověk chce vyhrávat, jenže když nedáváme takové šance, jaké jsme měli, tak se z toho hrozně těžko dostáváme a pak se nám taky hraje mnohem hůř. Potápí nás to ještě víc a víc," těžko hledal slova zkušený poděbradský středopolař.

Ostré chybělo v Jesenici několik hráčů ze sestavy a na výkonu to bylo znát. „Nastoupili jsme s nucenými změnami v sestavě. Chtěli jsme na domácí počkat a pokusit se o brejk do otevřené obrany, ale to se nepovedlo. Byli jsme pasivní, sehráli jsme asi nejhorší poločas v letošní sezoně," nevymlouval se vedoucí mužstva Ostré Josef Červinka.

Domácí dali první branku v prvním poločase, tu druhou přidali až ve třetí minuitě nastavení do otevřené obrany, kdy Ostrá vsadila vše na jednu kartu. „Ve druhé půli jsme soupeře zatlačili, ale ten dobře bránil a kontroloval hru. Tím eliminovali náš tlak. Ke gólu jsme se nedostali," řekl Červinka. „Domácí byli bojovnější, s tímto výkonem bychom byli v Rejšicích asi bez šance. Ale je to jen začátek, ještě nás čeká hodně zápasů," nepanikaří vedoucí hostujícího mužstva.