Jíkev - Sadská 0:2

Ve třetím kole nejnižší krajské soutěže bylo na programu okresní derby. Jíkev hostila celek Sadské. Byl to souboj dvou celků, které měly před tímto zápasem na bodovém kontě nulu.

Hosté šli od začátku za vítězstvím. Byli fotbalovější, jejich převaha byla patrná. Už v 9. minutě zafungovala spolupráce sadských útočníků. Hnízdo centroval a Plot zakončoval – 0:1.

Velkou šanci měl pak ve 38. minutě domácí Kubín, ale jeho ránu vyrazil Šrůta na břevno. Na straně druhé mohl navýšit náskok Sadské Hnízdo, ale jeho hlavička šla těsně vedle.

Po přestávce měli hosté čtyři vyložené šance, domácí hrozili jen sporadicky a největší příležitost měli z trestného kopu, kdy Zouza trefil tyč. To už ale hosté vedli dvoubrankovým rozdílem, když se trefil po akci Plota Hnízdo. Druhá branka Sadské padla v 56. minutě. Pak ještě hostující Jindra trefil břevno a Plota v další šanci vychytal Zemánek. Hostující brankář měl ještě práci v 71. minutě, kdy vyrazil Kápičkovu střelu a dorážka Žežulky šla mimo tři tyče.

Branky: 9. Plot, 56. Hnízdo. Rozhodčí: Hurych. ŽK: 3:1. Diváků: 80. Poločas: 0:1.

Jíkev: Zemánek – Kubín, Strašík, Dudek, Neužil – Kobera (46. Škuthan, 77. Pošík), Březina, Žežulka, Aust – Kápička, Zouza.

Sadská: Šrůta – Kříž, Šmejkal, Jirásek, Čáp – Kalina, Lukáš Svoboda, Jindra, Telipský – Plot (89. Libor Svoboda), Hnízdo.

Kozák: Konečně jsme prolomili tu nulu

Fotbalisté Jíkve, nováček krajské I.B třídy, prohráli i třetí utkání sezony. Tentokrát nestačili na celek Sadské v okresním derby.
Domácí kormidelník Karel Pokorný neunesl prohru svého týmu a po zápase odmítl uplynulých devadesát minut zhodnotit. „Obraťte se na pana Hrdličku,“ odkázal náš deník na předsedu jíkevského klubu a zmizel v útrobách stadionu.

Radost z výhry měl naopak sadský kormidelník Jiří Kozák. „Konečně jsme tu nulu prolomili,“ radoval se kouč Sadské. „Byli jsme fotbalovější a vyhráli jsme zcela po zásluze. Ještě jsme měli další šance,“ uvedl Kozák. „Hráli jsme zodpovědně v obraně, jen jsme neproměnili ty šance. Ale musím říct, že domácí hráli hodně tvrdě,“ dodal trenér vítězného celku.