Jeden postupující, jeden sestupující. To je konečná bilance okresní třetí třídy, skupiny A. Nejvíce bodů nasbírala Jíkev a po několika sezonách se vrací do nejvyšší okresní soutěže, naopak na druhém pólu tabulky zůstala uzamčena rezerva Kostelní Lhoty. A po roce se vrací do nejnižší soutěže.

Jíkev ale musela být pořádně ve střehu. Na paty jí šlapaly Všechlapy. Nakonec skončily druhé o pouhé dva body. Na začátku soutěže pronásledovaly postupující celek ještě Chrást, na nejvyšší příčky mysleli také v Krchlebech. Tým ale zažil tristní jaro, z jednoho utkání dokonce za stavu 0:13 odstoupil. Jeho zmar a rozpoložení jasně dokumentoval Martin Cypra, který byl během sezony třikrát vyloučený. Stal se tak největším hříšníkem soutěže.

Stejně jako v okresním přeboru bylo dlouho dopředu jisté, že sestupovat bude jen jeden tým. Kostelní Lhota B sbírala body je ztuha. A také to tak dopadlo. Pouhých patnáct bodů hovoří za vše.

Ke 109 gólům, což je průměr 4,2 gólu na zápas, přispěl čtyřiadvaceti zásahy Marek Kóňa. A také třemi vychytanými čistými konty brankář Vít Caudr. „Naším největším soupeřem byly opravdu Všechlapy. Nejdříve to byl ještě Chrást, ten ale odpadl. Všechlapy byly asi nejlepší, na tuto soutěž byly dost silné," uznal kvalitu úhlavního nepřítele v boji o postup jíkevský brankář, který mezi třemi tyčemi chyběl v šestadvaceti střetnutích jen jedinkrát. „Úroveň soutěže nebyla tak špatná. Tady záleží hlavně na tom, jak se týmy sejdou," uvedl Caudr.

Ten také povede nováčka okresního přeboru jako trenér. „Je to tak. A na okresní přebor se už těšíme," usmál se nový kouč nováčka soutěže.
Ještě více se rozzářil při vzpomínce na postupové oslavy. „Musím říct, že to bylo velké. Dlouho mi bylo špatně, točil se mi svět. Bylo to prostě dobré," smál se Vít Caudr.

Druhý tým tabulky ze Všechlap poztrácel body v podzimní části sezony. Po ní byl pátý. Jaro pak bylo jako z pohádky. Mužstvo prohrálo jediné utkání, dvakrát remizovalo. A první flek byl na dosah. Jíkevští ale byli proti. „My jsme spokojeni. Potřetí za sebou jsme zažili velice úspěšnou sezonu. Po postupu ze čtvrté třídy jsme skončili dvakrát na druhém místě. Asi nám chybělo štěstí. Chtěli jsme sice postoupit, ale nyní naše umístění bereme," řekl manažer všechlapského klubu Tomáš Koníček.

Ten také uznal kvalitu hlavního protivníka a postupujícího. „Jíkev byla hodně silná a asi chtěla postoupit víc. A také má rozhodně větší rozpočet na hráče než my. Tak uvidíme, jak jim to dlouho vydrží," rýpl si do soupeře Koníček. „Naše hra byla lepší než v minulé sezoně, ale zbytečně jsme poztráceli body doma. Mrzí nás i prohra v Jíkvi, kde jsme ještě na začátku druhé půle vedli 2:0 a prohráli 2:4. Radost máme ale z toho, že se daří našim mladým hráčům," uvedl manažer Koníček. „Tak to zkusíme příští sezonu," dodal.

Pouze rok si zahrála třetí třídu rezerva Kostelní Lhoty. „Měli jsme neustále zraněných sedm hráčů a pro béčko pak nezbývalo tolik kluků. Rezervě se nemohlo pomoct. Jaro bylo lepší, ale pak jsme dvakrát blbě prohráli a bylo po naději," řekl sekretář klubu Tomáš Ulrich.