Druhé místo s devítibodovou ztrátou na vedoucí Městec Králové. To je podzimní vystoupení fotbalistů Jíkve v krajské I.B třídě skupině C. Mužstvo se tak může v klidu připravovat bez nervů na jarní část sezony. Jíkev se chystá sonduje možný příchod jednoho hráče, jeho start v jíkevském dresu zatím ale není vůbec jistý.

Druhý tým tabulky začal s přípravou před pár dny. „Začali jsme v polovině února halovým fotbálkem, pak hned podvečerními tréninky s balonem na umělé trávě v Praze, kde standardně trénujeme i během sezony,“ uvedl předseda jíkevského klubu Jan Lebduška.

Jíkev měla v plánu i horské soustředění, to ale padlo. „Už na sklonku podzimu jsme si domluvili čtyřdenní zimní soustředění v Krkonoších, bohužel z nám neznámých příčin v průběhu zimy penzion majitel zavřel. Náhradu jsme už nenašli, tudíž letos budeme bez přípravy na horách,“ přiblížil potíže Lebduška. „Nedá se nic dělat, myslím ale, pokud mohu mluvit za trenéra, se tím nenecháme ovlivnit,“ usmál se šéf jíkevského klubu.

A co je hlavní náplní celé přípravy, na co se tým nejvíce zaměří? „To je spíše otázka na trenéra Máchu. Nebudeme ale zkoušet žádné převratné novinky během přípravy, chceme se připravit tak, abychom navázali na velmi dobře zvládnutou druhou část podzimu. Důležité bude se v přípravných zápasech nezranit, nabrat trochu fyzičky a pak se fotbalem především bavit,“ podotkl Lebduška.

Mužstvo by podle plánu mělo sehrát celkem čtyři přípravné zápasy. „Otázkou zůstává stav a kvalita hrací plochy. První zápas odehrajeme v sobotu 24. února na umělé trávě s týmem Meteor Praha B, další o týden později s Čelákovicemi, v neděli 10. března v Chotětově a generálku máme v plánu s týmem Zelenče,“ vyjmenoval soupeře v přípravných duelech jíkevský šéf.

Jde tedy o týmy na podobné úrovni a s podobnou kvalitou jakou má Jíkev. „Záměrně jsme volili mužstva podobné kvality, všechny týmy s výjimkou Meteoru B, který hraje pražskou I.A třídu, hrají ostatní mančafty krajskou I.B třídu. Přípravné zápasy jsou samozřejmě trochu specifické tím, že se chcete seznámit po zimní pauze s balonem, vzhledem k začátku přípravy není také každý hráč k dispozici. Jsou to prostě přípravné zápasy, jejichž účelem je se po přestávce co nejlépe naladit na jarní část sezony,“ neklade na výsledky důraz Lebduška.

A co změny v kádru? Jsou na pořadu dne? Vzhledem k výbornému postavení v tabulce není potřeba žádného výrazného posílení. „Sondujeme jednoho hráče, uvidíme, jestli se podaří domluvit spolupráci. Vzhledem k žádným plánovaným odchodům směrem ven nejsme nuceni někoho za každou cenu přivést,“ dodal předseda jíkevského klubu Jan Lebduška.