Zraky fotbalových příznivců se momentálně upírají spíše k profesionálním fotbalistům, jejichž soutěže se už rozeběhly. Okresní fanoušky však zajímá, jak se chystají na další sezonu týmy jim blízké.

Ostrá má za sebou už dva týdny tvrdého drilu. „Přípravu jsme začali v úterý 9. července. S prací hráčů v úvodu přípravy jsem spokojen. Bohužel však některé hráče sužují určité zdravotní problémy, které si aktuálně doléčují. To je zatím jediné negativum začátku přípravy,“ řekl je startu přípravy kouč divizního celku Sportovního sdružení Ostré Pavel Jícha.

Tým má za sebou také dva přípravné mače. „V prvním jsme podlehli 2:3 loňskému lídrovi pražského přeboru SK Újezd Praha 4 a ve druhém utkání jsme remizovali s pražskou Aritmou 3:3,“ odhalil výsledky týmu Jícha. „Obě tato utkání nebyla z naší strany špatná, co se týče herního projevu.  Jen mě mrzí, že v obou utkáních jsme obdrželi branky až v nastavení hrací doby. To však přičítám faktu, že závěry těchto přípravných utkání již hrajeme v dosti prostřídané sestavě,“ nedělá z faktu velkou vědu kouč Ostré.

Pochopitelně i v Ostré došlo k několika změnám v kádru. „Z kádru, který jsme měli na jaře, již nebudeme dál hráčsky spolupracovat s brankářem Novákem, dále pak s Tvrzníkem, Pečínkou, Kamlachem, Petrem a to z různých důvodů. Naší snahou pro novou sezonu je jak do počtu, tak i kvality tyto hráče nahradit novými. V tuto chvíli mohu prozradit, že jsme domluveni na příchodu Standy Smetany z Horek, Adama Mansfelda z FK Mladá Boleslav, brankáře Honzy Bindera, který naposledy chytal v Doksech a výraznou měrou přispěl k jejich vítězství v Libereckém krajském přeboru. Po druhém přátelském utkání jsme se domluvili na spolupráci i se zkušeným Standou Bejdou, který v utkání potvrdil, že má stále svou kvalitu. Dále jsou u nás na zkoušce ještě někteří další hráči, o jejichž dalším působení u nás se budeme ještě rozhodovat,“ odtajnil jména některých nově příchozích borců trenér Jícha.

Stejně jako od začátku přípravy bude i dál mužstvo trénovat třikrát týdně plus o víkendu hrát přípravné utkání. „To nejbližší nás čeká tuto sobotu 27. července od 10 hodin v Kolíně, a to další následující v sobotu 3. srpna od 17 hodin s Přední Kopaninou již jako předkolo poháru,“ dodal kouč Ostré.