Podzimní část sezony vyšla Bohemii více než dobře. Tým získal dvacet sedm bodů a je na pátém místě tabulky. Prohrál jen čtyři zápasy a pokaždé to bylo na trávníku soupeře. Na vedoucí Úvaly ztrácí poděbradský tým pouhých šest bodů.

Přípravu mužstvo zahájilo v úterý 16. ledna. „V průběhu ledna jsme měli tréninky čtyřikrát týdně, od února již máme tři tréninky plus zápasy,“ uvedl hrající kouč týmu Tomáš Kubánek.

Poděbrady se budou připravovat především na své ploše s umělým povrchem a umělým osvětlením. „Celou přípravu absolvujeme doma na umělé trávě, pouze jeden víkend strávíme na soustředění v Jičíně jako v loňském roce. Hlavním cílem soustředění bude večerní teambuilding, což se nám loni velmi osvědčilo a rádi na to vzpomínáme,“ usmál se devětadvacetiletý kouč Bohemie.

V přípravných zápasech změří jeho tým síly s týmy Pátku, RMSK Cidlina U19, Jičína, Kbelů a Lázní Bělohrad. „Přípravné zápasy máme s týmy z jiných krajů na úrovni I.A třídy a krajského přeboru, výjimkou je dorost RMSK Cidlina,“ podotkl Kubánek.

Kádr z podzimu vlastně nedoznal téměř žádných změn. Vrátil se jen třicetiletý odchovanec Roman Herzán, který působil na podzim v Sokolči. „Je to tak. Staronovou tváří v našem mužstvu je Roman Herzán, který věřím, že našemu mladému mužstvu bude schopný pomoct. Mám radost, že se nám ho podařilo přesvědčit a vrátil se k nám,“ těší šéfa lavičky Bohemie Tomáše Kubánka.

Navíc se klubu podařilo udržet i jednadvacetiletého Lukáše Nykodýma, který přišel v létě z divizního Brandýsa nad Labem. A zapadl více než dobře. Také Nykodým je odchovancem klubu, což zapadá do současné strategie Bohemie. „Jsem rád, že se nám ho podařilo udržet,“ hlesl kouč. „Dále s námi začal trénovat Yu Zhang z Číny, který v Poděbradech studuje a zatím se nejeví špatně. Do kabiny přinesl zajímavé zpestření,“ pochválil exotickou akvizici Kubánek.

Prohlédněte si fotogalerii z mistrovského utkání Bohemia Poděbrady - Vrdy (1:0)

Fotogalerie: Z fotbalového utkání I.A třídy Bohemia Poděbrady - Vrdy (1:0)

Bohemia také sází na své odchovance z řad dorostenců, což se jí vyplácí. „Dále s námi zahájili přípravu Filip Čermák, David Lochman a Adam Zima z dorostu. Jak již dlouho avizujeme, po posilách se nerozhlížíme v okolních mužstvech, ale primárně v našem dorostu,“ řekl kouč poděbradského celku.

Jeho také může těšit tréninková morálka. I s přispěním zmíněných hráčů z dorostu a také rezervního mužstva. „Na prvním tréninku bylo dvacet tři hráčů do pole a dva gólmani. Docházka se stále drží kolem dvacet lidí,“ dodal trenér Bohemie Tomáš Kubánek.

Přípravné zápasy

2. 2. Bohemia Poděbrady – Pátek (18.30, UMT Poděbrady)
8. 2. Bohemia Poděbrady – RMSK Cidlina (16.30, UMT Poděbrady)
10. 2. Bohemia Poděbrady – Jičín (14, UMT Jičín)
23. 2. Bohemia Poděbrady – Kbely (18.30, UMT Poděbrady)
1. nebo 2. 3. Bohemia Poděbrady – Lázně Bělohrad (čas i místo se budou řešit)


Načítám tabulku ...