Máte za sebou první utkání nové sezony. V něm jste vydolovali tři body, které byly hodně vydřené. Souhlasíte?
Je to tak. Ale šance jsme měli. Vedli jsme už dva nula a mohli jsme přidat i další góly. Pak jsme ale dostali na dva jedna a nějak se nám to zbortilo. Ještě tomu přidalo to vyloučení a od té doby jsme se bránili. Snažili jsme se hrát i takticky. Ale pro nás bylo důležité vyhrát, to se povedlo a je to pro nás výborný vstup do sezony.

Důležitý moment přišel v sedmé minutě, kdy brankář Rathouský chytil pokutový kop.
To bezesporu. Já jsem ten zákrok neviděl, údajně Bohdan soupeře přidržel. Venca Rathouský po dlouhé době chytil penaltu (smích) a my mu za to děkujeme, že nás podržel. Jinak si myslím, že jsme viděli pár výborných individuálních výkonů. Chci vyzdvihnout Ezealu, Jardu Cásku, všechno tam nechal nový kapitán Standa Ježek, i další. Jsme spokojeni, bylo to vydřené, ale je to důležité.

Soupeř byl o něco fotbalovější, vy jste ho ale předčili bojovností…
Zdáli se mi v obraně zranitelnější, ale my jsme nebyli schopni to potrestat. Kdybychom dali třetí gól, byl by to úplně jiný zápas. Oni po snížení ožili a je známo, že pražské mančafty jsou technické a určitě kousali. My jsme ale rádi, že to takhle dopadlo.

V závěru jste si to dost zkomplikovali vyloučením a tlak soupeře hodně narůstal.
Narůstal. My ještě stále pracujeme na doplnění kádru,  máme ho úzký a nakonec tam šel Křivánek, který hrál ještě loni za dorost a mladý Štěpán Jareš, čímž jsme se to snažili rozkouskovat. Podstatné je, že jsme to zvládli.

Celkem velká část hřiště byla na hranici regulérnosti. Pořadatelé dělali po prudkém dešti maximum, aby se hrálo. I v tomto směru jste odvedli velký kus práce, že?
Nejen pořadatelé. Ale třeba i trenér, kapitán Ježek, Jožan Borecký, asistent Šemberk a můj syn Štěpán jsme na hřišti makali od devíti do tří odpoledne, byl jsem se doma jen převléknout. O to víc to těší, že jsme vyhráli, že se to vůbec odehrálo.

Takže litolské srdce bylo cítit i mimo zápas, že?
Je to tak, už to bylo od rána (úsměv).