Tým z lázeňského města prohrával už 0:3 a snížil až v závěru. „Soupeř byl jen zalezlý a chodil do brejků. My hráli klasicky do plných, tlačili jsme je, ale jen po vápno. V poli jsme sice lepší, ale je to naprosto bez efektivity, není střela, zakončení, důraz. Domácí využili první brejk, naše první chyba a vedli,“ hodnotil první půli poděbradský kapitán Jan Jirásek.

„Druhý poločas byl stejný. Z dalšího brejku dali druhý gól. Pouze odkopávali balóny, což jim vyhovovalo, my museli hrát vabank. Soupeři vyšlo všechno, ze čtyř střel na bránu nám dal tři góly. Od nás je to stále stejná písnička, jsme bezzubí směrem dopředu, chybí nám finále,“ má jasno Jirásek.

Spokojenější byli v Semicích. I když… „Kvalita utkání byla z obou stran špatná, soupeř se tady moc nepředvedl. S naším výkonem i hrou také spokojen nejsem, ale beru tři body,“ potěšil semického kouče Zdeňka Doležala alespoň bodový přírůstek. „Inkasovali jsme již v 6. minutě po hrubé chybě obrany, ale už v jedenácté měl tutovku Koštíř, kterou nejprve nedal, ale o minutu později už se krásně trefil z dálky o tyč. To zopakoval ještě jednou, tentokrát ještě z větší dálky, asi z pětatřiceti metrů.

Tomáš Kubánek