MICHAL KOŠTÍŘ

Takže jaké bylo utkání z pohledu útočníka Michala Koštíře?
Bylo to derby. Mělo to náboj. Bylo to z obou stran trochu tvrdší, ve druhém poločase se to trošku vyhrotilo. Problémy nám dělaly nakopávané balony. Zase jsme dostali gól po takové haluzi. Kdybychom se vyvarovali chyb, tak můžeme dělat body skoro všude.

První poločas byl zcela bez vyložených příležitostí, diváky rozhodně nenadchl, bylo tam hodně nepřesností…
Začalo se hodně opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. Měli jsme tam ještě nějaké náznaky, abychom přidali druhý gól. Pak to byla zase křeč. A neumíme koncovky, ty nám dělají problém.

Dal jste jediný gól vašeho týmu. Jak byste branku popsal?
Byl to odražený balon. Myslím, že to byl Lukáš Vorlíček, kdo mi to dával do lajny a tam jsem byl sám. Asi tam nabíhali dva lidi, udělal jsem tam jednoho, zkusil jsem to mezi nohy a vyšlo to. Pak je škoda, že jsme to nedotáhli.

Při té brance jste měl i velký kus štěstí, že?
To je pravda. Už se to nedalo hrát jinam než mezi nohy. Naštěstí to prošlo až do brány.

V útoku jste svedl hodně ostrých soubojů. Hlavně s obráncem Koubou. Asi to oba hráče dost bolelo.
Bolelo. Bylo to vyhecované, rozdali jsme si rány – nejdřív on mě, pak já jemu. To je prostě derby a patří to k tomu.

Co pro vás znamená konečná remíza?
Je to ztráta dvou bodů. Asi je to nakonec spravedlivé, protože jsme ke konci zbytečně zalezli. Ale je to škoda, dva body jsou pryč.

Vypadalo to, že vám ke konci utkání došel dech nebo že se hosté paradoxně po tom vyloučení zvedli. Co si myslíte vy?
Neřekl bych, že nám došel dech. Od začátku mělo utkání docela velké tempo. Nás prostě srazí takové hloupé chyby. Míč šel přes pět hráčů a pak tam stojí jeden, který do toho ťukne špičkou a jde to do brány.

MARTIN KOUBA

Na úvod zkuste zhodnotit derby. Jak jste to viděl z pozice beka?
No, nebylo to optimální, jelikož  to byla spíše taková mlácená než fotbal. Oni na nás nastoupili, nedokázali jsme se srovnat s jejich hrou, nekombinovali jsme. Oni jenom nakopávali balon, my jsme kvůli nepřesnostem ztráceli míče. Byla to také hra ve středu pole bez šancí na obou stranách.

Bylo to patrné hlavně v prvním poločase. Čím to, že to bylo z obou stran tak hodně nepřesné? Panovala velká nervozita z derby?
Bylo to derby, takže tam z naší strany nějaká nervozita byla. Možná i proto, že jsme nováček krajského přeboru. Přičítal bych to té nervozitě.

Svedl jste obrovskou spoustu tvrdých osobních soubojů s Koštířem. Jaké ty souboje byly? Muselo to bolet oba, rozdali jste si hodně ran.
Rozdali. Místy to bylo až nesportovní z jeho strany, bych řekl. Ale to je fotbal, to k tomu patří.

Dal jste jediný gól svého mužstva. Jak ta branka padla? Jak to přišlo?
Bylo to po standardce, vrácený balon a po centru ze strany to ke mě přišlo a já byl na malém vápně. To už jsem musel proměnit.

Celkově váš tým nepodal příliš dobrý výkon. Myslíte, že jste měli v derby na víc?
Jako tým jsme měli určitě na víc. Já jsem si snad odehrál takový svůj standard (úsměv).

V závěru to vypadalo, jakoby domácím došly síly a vás nakoplo vyloučení vašeho hráče Málka. Od té doby jste začali soupeře přehrávat. Je to tak?
Je fakt, že většina týmů, když jim vyloučí hráče, začne hrát líp. Možná to byl takový impulz k tomu, abychom zápas vyrovnali.

Máte za sebou dva zápasy, oba jste hráli u svých soupeřů. Máte tedy jeden bod a ten je plusový. Jste spokojen se vstupem do sezony?
Se vstupem spokojený nejsem. Chtěli jsme víc bodů než jeden. Doufám, že to v příštím kole konečně změníme a připíšeme si první výhru.