Co je v jednotlivých týmech nového? Jaké mají plány a cíle před startem jarních odvet? Na tyto otázky odpovídali ti nejpovolanější, členové realizačních týmů.

Bryndza: Chceme se pokusit opět postoupit o soutěž výš

Nemohou myslet na nic jiného než na postup do vyšší soutěže. Fotbalisté Čechie Vykáň, přestože jsou nováčkem I.A třídy ve skupině B, mají soutěž parádně rozehranou, po polovině sezony jsou na prvním místě tabulky. Cíl je tedy daný.

„Cíl je stejný jako minulý rok. Hrát atraktivní fotbal pro fanoušky, na který budou rádi chodit. A pokud naše kvalita bude srovnatelná s nejlepšími týmy v naší skupině, chceme se pokusit opět postoupit o soutěž výš," řekl před prvním zápasem jarní části sezony manažer klubu Václav Bryndza.

K němu se připojil i trenér týmu. „K postupu bude potřeba, abychom pokračovali v dobrých výkonech jako na podzim a také budeme potřebovat trochu štěstí v důležitých zápasech," má jasno kouč týmu Fabio Leggeri.

A k tomu by měli pomoci noví hráči. Hlavní posilou mužstva je jednoznačně zkušený a ostřílený Jiří Dalekorej, který hrál na podzim u konkurence v týmu Unionu Čelákovice. A v jeho dresu nastřílel osm branek. Tým však doznal i dalších změn. „Náš kádr opustil Tomáš Kavka, kterému skončilo hostování. Na půlroční hostování přichází Jiří Dalekorej z Unionu Čelákovice a vrací se hráči, kteří už u nás působili – Harris Vignozzi a Michal Malý. Oba přichází na hostování z Bohemians 1905," vyjmenoval změny v už tak nabitém kádru Čechie. To je jasný impulz, že to ve Vykáni myslí s postupem do krajského přeboru vážně.

Tým hrál v zimním přípravném období turnaj v pražských Štěrboholích. Jeho výkony a především výsledky byly více než dobré. „Zimní příprava byla letos dlouhá a kvalitní, na turnaji ve Štěrboholích jsme odehráli několik zajímavých utkání. Pouze jednou, a to v prvním kole, jsme nezvítězili," přidal stručný, ale výstižný výsledkový přehled Bryndza.

Lídr soutěže začíná jarní odvety na svém stadionu, v sobotu od 10.15 hodin hostí mužstvo Luštěnic. S čím tedy půjde Čechie do prvního utkání jarní části sezony? „Hrajeme doma, čili chceme zvítězit a navázat na kvalitní výkony ze zimní přípravy," dodal manažer Bryndza.

Kupr: Myslím, že někteří takovou zimní přípravu ještě nezažili

Mohou být v klidu. Fotbalisté Poříčan, nováček krajské I.A třídy, mají nahráno, v tabulce jsou v polovině sezony na šestém místě. A v horních patrech chtějí zůstat i nadále.

„Cíl je pořád stejný, hrát v horní polovině tabulky. Jarní část chceme využít pro změnu herního stylu, který jsme praktikovali v zimní přípravě a především konsolidaci kádru," uvedl před úvodním zápasem druhé poloviny soutěže manažer klubu Václav Kupr.

V zimě klub angažoval nového trenéra, kterým je Jiří Holatka. Ten je známý svým tvrdým drilem. „Vzhledem k angažování nového trenéra, byla příprava pro hráče náročná a myslím, že někteří takovou zimní přípravu ještě nezažili. Na kolínském turnaji jsme sehráli zápasy s kvalitními soupeři a v závěru už se začali projevovat určité věci, které trenér po hráčích vyžaduje a kterými se chceme prezentovat," řekl Kupr.

Také v Poříčanech došlo k některým změnám v hráčském kádru. „V našem týmu ukončili hostování Fliegel, Šusta odešel do Suchdola, Matěj Doubek kvůli pracovním povinnostem, hráčům chceme za podzimní část poděkovat. Na hostování z divizních Úval přišel Lukáš Vorlíček, který ukázal v přípravě, že bude posilou. Jinak se nám kádr podařilo udržet. Uvažujeme ještě o jednom či dvou hráčích pro doplnění určitých postů," popsal změny v mužstvu manažer klubu.

V jarní premiéře bude hrát tým doma, nebude to ale v Poříčanech. Klub se rozhodl sehrát první zápas jarní části sezony proti rezervě Dobrovic na umělé trávě v Kolíně. Zápas se hraje v sobotu od 14.30 hodin. „V prvním utkání nás čeká aspirant postupu, tým Dobrovic. Do zápasu půjdeme s tím uhrát co nejlepší výsledek," má jasno manažer poříčanského klubu.

Ztrátou je odchod Dalekoreje

Úplně v klidu nemohou být v Unionu Čelákovice, i když osmnáct bodů je před jarní částí fotbalové sezony v krajské I.A třídě dobrý základ k tomu, aby se mužstvo nemuselo strachovat o setrvání v soutěži.

„Nežijeme někde v oblacích a při zisku podzimních osmnácti bodů nemáme jiný cíl, než udržet soutěž. Počítáme se zlepšením všech ohrožených celků, a tak bude mít každý bod velkou váhu, navíc máme doma velmi těžké soupeře Mnichovo Hradiště, Dobrovice či Velim. Musíme počítat s tím, že jaro bude hodně náročné," uvědomuje si sekretář čelákovického klubu Milan Šikl.

Ovšem citelnou ztrátou je odchod Jiřího Dalekoreje. To je jasné. „Skončilo hostování Kubeše z Libiše, který na podzim kvůli zdravotním problémům moc nehrál. Dále odešla opora našeho týmu Dalekorej a to do konkurenční Vykáně. Odchází na hostování, což bylo jeho přání. Za léta, která odehrál v Unionu, mu vedení klubu vyšlo vstříc. Záměrem pro zimní přípravu bylo rozšíření kádru, zkvalitnění obrané činnosti a doplnění o jednoho záložníka. Co se týká obrany, tam se podařilo vylepšení, když ke zkušeným Homolovi a Flekačovi přišel Tomáš Černý z Litole. Dále rozšířil počet defenzivních hráčů Arazim z Přerova a z Nehvizd Parůžek. Jedná se sice o hráče nižších soutěží, kteří hlavně zvýší konkurenci. Příchod zkušeného hráče pro záložní řadu je dosud v jednání," řekl Šikl.

Union startuje doma s Jesenicí. „Jsou za námi o dva body a to znamená, že se bude hrát o šest bodů. Ze soupeře máme respekt. Na vstupu do jarní části bude hodně záležet," dodal sekretář.