Bohemia Soccer Cup jsou nové fotbalové turnaje pro mládež. Představte je a řekněte, co vás vedlo k tomu tyto turnaje založit?
Bohemia Soccer Cup má ambice stát se v budoucnosti kvalitním turnajem pro mládežnické týmy, který si najde své pevné místo v kalendáři fotbalových týmů. Existuje řada turnajů pro mládež, které pořádají samotné kluby, ale podle mého názoru chybí jeden velký prestižní turnaj, který by přitáhl nejlepší české kluby a třeba se díky němu objevily i nové talenty českého fotbalu. První ročník se letos uskuteční ještě jako ryze český, nicméně už v dalším roce k nám chceme přilákat kvalitní  zahraniční kluby a zvýšit tak atraktivitu turnaje pro hráče, kluby i samotné diváky.

Pro jaké věkové kategorie jsou turnaje vypsány a jaké jsou již dnes přihlášené týmy?
V prvním červnovém termínu 15. – 16. června se uskuteční turnaj pro kategorie U10 – U13, v červenci pak proběhne v termínu 27. – 28. 7. turnaj pro kategorie U14 – U17. Je třeba dodat, že jsme vypsali dvě kategorie ELITE a OPEN, abychom dali každému týmu volbu té správné výkonnostní úrovně a zajistili tak možnost rovnocenných porovnání jednotlivých týmů. V současné době se přihlašují týmy zejména do červnového turnaje, kde registrujeme už přes třicet přihlášek, mezi kterými jsou i přední česká mužstva jako Slavia Praha, Viktoria Plzeň, FK Jablonec či Slovan Liberec  a další.

Proč padla volba pro pořádání právě na Nymburk?
Pro uspořádání turnajů v Nymburce hrálo roli hned několik důvodů. Za prvé má dobrou polohu uprostřed republiky a je tak výhodně dopravně dostupný pro týmy z celé republiky. Za druhé zde jsou jedny z nejlepších podmínek pro fotbalisty, co se kvality hřišť a zázemí pro mládežnické  týmy týče, což využijí hlavně týmy, které přijedou zdaleka a mohou využít  nabídky ubytování a stravování v areálu. A v neposlední řadě hrál roli i fakt, že už jsem v Nymburce pořádal řadu jiných sportovních akcí, a proto areál dobře znám a vím, co mohu očekávat.

Na co se mohou účastníci turnajů speciálně těšit?
Chceme v prvé řadě zaujmout kvalitní organizací, kvůli které se účastníci budou v příštích letech do Nymburka vracet. Pro nejlepší týmy  máme připravené pěkné poháry a medaile, které bude předávat patron našich turnajů, Karel Piták. Během turnaje bude pro týmy možnost  zakoupení sportovního oblečení a vybavení od našich partnerů. Chtěli  bychom hráče i diváky také překvapit odlišnou a zdravější formou občerstvení, stánek s párkem v rohlíku u nás určitě nečekejte. Hlavním lákadlem bude ale samotný fotbal, já se osobně těším na kvalitní vyrovnané souboje v obou kategoriích ELITE i OPEN.

Mohou se tedy přihlásit týmy i z nižších regionálních soutěží?
Rozhodně ano. Oslovujeme kromě krajských i všechny okresní fotbalové svazy a týmy zejména z okolí Nymburka, chceme být vyhledávaným turnajem i pro menší kluby, které zde najdou rovnocennou konkurenci. Kromě toho  dáme možnost jejich mladým fotbalistům okoukat něco od svých vrstevníků z větších a lepších klubů, které uvidí možná poprvé takto naživo v akci. A třeba pak jednou bude vzpomínat na to, jak viděl budoucího Rosického tenkrát v Nymburce. Další podstatné informace naleznete na webových stránkách www.bohemiasoccercup.cz.

Vy máte nějakou speciální vazbu na nymburský okres?
Já pocházím sice z Prahy, nicméně jsem své dětství prožil na Nymbursku, kde dodnes žije část mé rodiny v Sadské a v Milčicích. Fotbalově jsem  vyrostl do svých patnácti let ve Slavii, poté jsem kvůli pobytu v zahraničí a studiu musel vrcholový fotbal odložit na druhou kolej. Splnil jsem si však sen, když jsem za své milované Milčice odehrál v letech 1995 – 1998 krásné a úspěšné tři sezony, ve kterých nám na zápasy po Nymbursku jezdila fandit celá vesnice. Stejnou euforii bych si přál zažít i v létě v Nymburce a chtěl bych tímto pozvat všechny fotbalové fanoušky z regionu, aby se přijeli do Nymburka podívat na náš blížící se fotbalový  mládežnický svátek.