Milovice - Slovan Lysá 2:1

Zápas nenabídl divákům pěknou podívanou. Spíše se oba týmy předvedly v neschopnosti v koncovce a je vidět, že právem patří do spodních pater tabulky.

Všechny tři góly padly v Milovicích ve druhém poločase a byly to asi nejsvětlejší okamžiky celého zápasu. Nejprve se trefil v úvodu druhé půle David Jindra. Milovice mohly potvrdit výhru v 72. minutě, jenže Férovi, který běžel sám na bránu, v poslední chvíli odskočil míč. Za chvíli tedy přišel trest. Po spolupráci Lukášů Novotného a Nováka dal druhý jmenovaný vyrovnávací gól hlavou.

Domácí se ale nepoložili. V poslední minutě se hosté zlobili na rozhodčího, když v blízkosti jejich pokutového území odpískal faul. K němu se postavil Fiala a jeho parádní střelu bravurně zlikvidoval brankář Lysé Schneiberg. Ovšem vyražený míč se dostal k Vlačihovy a na jeho střelu už neměl hostující brankář nárok.

„Byl to lepší zápas, než v Ostré. Musíme ale zlepšit koncovku. Mohli jsme dát na 2:0 a v klidu to dohrát, jenže selhali jsme a tak přišel trest. Naštěstí ale přišel ten trestný kop a my vyhráli,“ řekl trenér Milovic Ivan Plecitý.

Branky: 50. Jindra, 90. Vlačiha – 80. L. Novák. Rozhodčí: Březnovský. ŽK: 0:3 (L. Novák, Gregar, Starý). Diváků: 150. Poločas: 0:0.

Milovice: Eichler – Písařovi, Mencl, Vlačiha, Kovařík – P. Petráš, Plecitý, Doležal, Jindra – Fiala, Fér (85. Růžička).

Lysá: Schneiberg – Kapička, Kolář, L. Novák, Gregar – Růžička (60. Doubek), Starý, L. Novotný, Vavřík – D. Novák, Kocián (66. Poborský).

Libice – Kouřim 0:0

Domácí fotbalisté urvali s lídrem tabulky bod. Libické borce zdobila bojovnost a díky tomu vydřeli bod. Šancí bylo poskrovnu. „Kluci bojovali, ale bylo to těžké utkání,“ řekl po zápase kouč Libice František Hovorka. „Hrálo se dost tvrdě, o čemž svědčí devět žlutých karet,“ dodal Hovorka.

Rozhodčí: Votoček. ŽK: 6:3. Diváků: 150.

Libice nad Cidlinou: Řehák – Lhoták, Měchejř, Budka (44. Exner), Faltysem – Holub, Hovorka, Kukal (56. Homola), Kučera – Šamša, Beneš (79. Nedobitý).

Sibřina – Kounice 4:2

Hosté prohrávali v poločase už o dva góly. Všechny čtyři branky dali v prvním dějství domácí, ale jednou sibřinský hráč mířil do vlastní sítě. „My jsme hráli hrozně špatně,“ přiznal kounický trenér Petr Veselý. Ve druhém poločase se do hlavní role pasoval Svoboda. Ten nejprve snížil z trestného kopu, ale pak zastoupil brankáře Táborského a míč směřující do branky rukama chytil. Dostal červenou kartu a domácí penaltu proměnili.

Branky: Asník 2, F. Chlumen 2 - vlastní, Svoboda. Rozhodčí: Pixa. ŽK: 4:3. ČK: 70. Svoboda (Kounice). Diváků: 100.

Kounice: Táborský – Mišák, Svoboda, Martin, Matura – Musílek, Čup, Janeček, Pikner (46. Myšička) – Rozumný, Fülöp.

Zeleneč – Ostrá 1:1

V prvním dějství měli hosté čtyři vyložené šance, ale ani jednu neproměnili. „Domácí držel nad vodou gólman,“ uvedl Milan Moravec, sekretář Ostré. Zeleneč měla v první pětačtyřicetiminutovce jednu obrovskou šanci, tu zlikvidoval Heimrath. Ve druhé půli hosté polevili a domácí vstřelili první gól. V 70. minutě bylo vyrovnáno, branku dal Pokorný. Rozhodnout mohl Ulvr, ale před prázdnou brankou netrefil míč.

Branky: 57. Fišer – 70. Pokorný. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:1. Diváků: 70. Poločas: 0:0.

Ostrá: Heimrath – Čáp, Krejčík, Tangl, Dražan – Remenec, Camara (60. Kotrba), Novák, Mileli – Ulvr (73. Kučera), R. Balog (46. Pokorný).

Sadská – Loučeň 3:1

Domácí definitivně rozhodli v 90. minutě, kdy dali z brejku pojistku na 3:1.

Branky: Telipský, Jirásek, Plot – Holub. Rozhodčí: Choleva. ŽK: 2:1. Poločas: 1:0.

Sadská: Šrůta – Juráček, Čapek, Jirásek, Bartheldy – Kalina (78. Hrdlička), Svoboda, Hubáček, Telipský – Plot, Nedbal.

Loučeň: Lorenc – Krupička, Holánek, Říha, Hradecký – Hofírek, Škuthan, Holub, Balcar – Štěpánek, Folbrecht.