Trenéra Vostřese mrzí vyloučení Mužíka

Poříčany mají po třech odehraných kolech čtyři body. Ve třetím kole soutěže hrály bez branek na půdě Jesenice. „Domácí byli po celý zápas mírně lepší, ale my jsme dokázali pozorně bránit  a při jediné velké šanci domácích nás podržel Fišer. Vzhledem k vývoji zápasu jsme rádi, že jsme dokázali v Jesenici bodovat a další plus, že bez obdržené branky," potěšilo poříčanského trenéra Vladimír Vostřese.

Ten ale přece jen našel vadu na kráse. „Jediné, co nás mrzí, je vyloučení Mužíka v závěru zápasu," dodal trenér Vostřes.

Zápas ovlivnilo vyloučení Lukáše Jarolíma

Fotbalisté Vykáně rozjeli sezonu na výbornou. V prvních dvou kolech naplno bodovali. Ve třetím už ale ne. Sklonit se museli před týmem Dlouhé Lhoty, na jejíž hřišti prohráli 1:3. A navíc přišli o vyloučeného Lukáše Jarolíma. „Ta červená karta byla pro utkání stěžejní. Jarolím dostal také hodně nakopáno. Vyloučení nás mrzí," nepotěšilo manažera Vykáně Václava Bryndzu.

Zápas měl velice slušnou úroveň. První velkou šanci měli domácí, tu ale nedali. A tak trestala Čechie. Šplíchal napřáhl z pětatřiceti metrů a trefil šibenici. Ovšem pak už dávali góly jen domácí borci. „My jsme to ale nezabalili a bojovali jsme. Měli jsme i šance, ale soupeř trestal naše chyby.  Po vyloučení dali domácí druhý gól a my jsme vrhli všechno do útoku. Chtěli jsme vyrovnat. Po přečíslení minutu před koncem Lhota přidala třetí branku," popisoval průběh utkání Bryndza.

Unionu citelně chyběl obránce Homola

Union Čelákovice dostal v posledním zápase šest gólů na trávníku Sázavy, celkem má v kolonce inkasovaných gólů po třech kolech už číslo jedenáct.  Horší už jsou jen poslední Červené Pečky se třinácti inkasovanými brankami. „Domácí nás zaskočili, byli jasně lepším týmem od první minuty. Hra naší obrany, hlavně stoperské dvojice, byla tragická," byl kritický sekretář čelákovického klubu Milan Šikl.

Jediný gól dal Union za stavu čtyři nula. „My jsme ale v průběhu celého zápasu pořádně nevystřelili na bránu. Kubeš šel sice jednou sám na bránu, ale svoji šanci nedal. Soupeř nás trestal z brejků. Celkově to bylo špatné, citelně nám chyběl obránce Homola. Prostě se nám nepovedla hra dozadu. Je to ale teprve třetí kolo, takže nezoufáme," nehází flintu do žita sekretář Čelákovic.