Poprvé v sezoně si fotbalisté Bohemie Poděbrady vyzkoušeli pokutové kopy. Po nich vyhráli nad Velimí. V základní hrací době utkání vítěze nemělo (1:1). „Z celkového pohledu jsme byli asi o něco lepší, ale měli jsme problémy dostat se do zhuštěné a pevné obrany soupeře," přiznal po utkání asistent poděbradského trenéra Miroslav Dolejš. „Navíc jsme mohli být rádi, že si velimští útočníci neporadili s velkými šancemi, které měli po rychlých brejcích. Dva body jsou pro nás dobré," uvedl Dolejš.

Jeho tým inkasoval po čtrnácti minutách hry, vyrovnat se mu povedlo v 62. minutě gólem Mihovského. „Obrovskou šanci měl ještě Voříšek, ten svoji hlavičku poslal těsně vedle. Ale hosté na šance ve druhé půli jasně vyhráli, měli asi tři velké. Nás může mrzet to, že jsme v první půli neproměnili pokutový kop," dodal Dolejš.

První tříbodový zisk si na své konto připsal Union Čelákovice. Podle slov sekretáře klubu Milana Šikla se ale výhra nad Divišovem (2:1) rodila hodně těžko. „Vítězství se rodilo v slzách. A bylo hodně utrápené," přiznal Šikl.

Na to může ale klidně zapomenout. Tři body jsou to hlavní. „Hra byla celkem vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Ve druhém poločase jsme vedli o dva góly, ale hráli jsme netakticky. Hosté snížili a začali zlobit. Nakonec jsme to udrželi," oddechl si sekretář Čelákovic.

Jeho tým měl i další šance, ty promarnil. „Náš problém byl finální fáze. Buď finální přihrávka, nebo jsme zklamali v zakončení," dodal Šikl.

Sokoleč má tři body. Dala tři góly a jasně porazila Horky nad Jizerou (3:0), i když všechny branky dala až po změně stran. „Soupeř přijel bez respektu a myslel si, že nás lehce porazí. Hosté ale neunesli pár výroků rozhodčího a začali nadávat. Dva to odnesli vyloučením," řekl k zápasu trenér Radek Hruška. „My jsme hráli trpělivě, byl to asi náš nejlepší výkon v sezoně. Hráli jsme kolektivně a zvítězili jsme. Navíc jsme překlopili skóre do pozitivního," usmál se hrající kouč Hruška.