Trenér mužstva Radek Skuhravý se rozhodl pro přípravu v místních podmínkách, a tak se v areálu Městského stadionu poprvé sešel s hráči v úterý 15. ledna.

Na podzim se v hráčském kádru vystřídalo dvacet šest hráčů, ale tolik jich trenér nepozval. Řada hráčů ukončila hostování – Janáček, Špůrek, Vodák, Janda, Jon, Sainer, Náhlovský – a patrně již hostování těchto fotbalistů nebude pokračovat.

Dále do přípravy nastoupí později Ondřej Koch a Pártl. Kmenoví hráči Unionu Zelenka a Havlát odešli na testy do jiných klubů.

Z nových tváří se představil Olmer z Vyšehradu a útočník Rastislav Galovič, dnes třiatřicetiletý hráč, který již za Čelákovice hrál a to od léta 2002, kdy přišel ze slovenského Ďurkova. V Čelákovicích setrval dvě sezony, sehrál devadesát zápasů a vstřelil úctyhodných branek.Galovič naposledy střílel branky v týmu I.B třídy, celku AFK Milovice.

Do přípravy se zapojili i Flekač a Petr Koch, kteří jsou po zranění. „Trenér využije naší malou  umělku, velké hřiště v Benátkách nad Jizerou a v Horních Počernicích, dále posilovnu i bazén v Čelákovicích," řekl na začátku zimní přípravy sekretář čelákovického klubu Milan Šikl.  „Dnes, v samém úvodu přípravného období, není jisté zda nastanou další podstatné změny a to jak směrem do klubu, tak i opačně," uvedl Šikl.

Mužstvo nyní tlačí bota na postu gólmana. „Pro vedení mužstva je zásadní problém na postu brankaře, neboť Štěpanovský se rozhodl ukončit svoji kariéru," vysvětlil sekretář Unionu.

Herní přípravu otevře Union prvním utkáním v sobotu 26. ledna s týmem Benátek nad Jizerou. „Dalšími soupeři budou Milovice, Bohemians B, juniorka Slávie Praha, Uhříněves, Zeleneč a Královice," dodal Milan Šikl.