Hokejisté Nymburka ve středu večer zvítězili na ledě Jablonce nad Nisou 7:1. Pro tým to byla nejvyšší výhra za poslední čtyři roky na ledě soupeře. Naposledy podobným způsobem vyhráli v říjnu roku 2004 na ledě Hvězdy Praha 8:1. Tentokrát nutně potřebovali bodovat a zápas v Jablonci jim vyšel. “Takový zápas za mého působení nepamatuju,“ řekl kouč Nymburka Petr Vrabec. Zároveň přiznává, že týmu vyšla koncovka. „Je pravda, že zápas byl podobný i některým dalším. Ovšem tentokrát rozhodla koncovka,“ pokračoval Vrabec.

Nymburk jde do play off proti Klášterci. „Soupeře si pochopitelně vybírat nemůžeme, ale vcelku jsme spokojeni. Klášterec má úzké hřiště, na kterém by se nám stejně jako teď v Jablonci mohlo dařit,“ myslí si Vrabec.

Ten má recept, ovšem hráči ho musí dodržet. „Rozhodující bude, jak se vypořádáme s tlakem soupeře. Musíme si dát stejně jako v Jablonci rychlou přihrávku,“ má jasno Vrabec.

O soupeři prý příliš informací nemá. „Podrobně Klášterec neznáme, ale víme, že tam mají nějaké prvoligové hráče a hrají na úzkém kluzišti,“ řekl trenér Nymburka. Ten očekává mnohem náročnější zápasy než s Jabloncem. „Play off je úplně něco jiného. Bude to těžké, ale úplně bez šance nejsme,“ myslí si Vrabec, který nechápe termínovou listinu. „Pro amatéry je to nemožné, hrát pět zápasů za týden,“ dodal.

Oldřich Nýč: Chceme jít dál

Dvěma góly na ledě Jablonce ztvrdil kanonýr Nymburka Oldřcih Nýč suverénní vítězství v kanadském bodování nymburského týmu. Stal s nejlepším střelcem.

Povedl se vám nejlepší výsledek na ledě soupeře za poslední čtyři roky…

Nejprve to byl vyrovnaný zápas. Přežili jsme úvodní tlak a nakonec sami proměnili některé šance. Když jsme se dostali do vedení, tak jsme byli v určité herní pohodě a zápas jsme zvládli. Všichni k tomu dobře přistoupili a dopadlo to dobře.

Je možné že soupeř, který měl jistotu 5. místa, zápas před play off vypustil?

Já si myslím že ne. Hrál v nejlepší sestavě, kterou má. Někdo by si to mohl myslet. Můj názor je, že tým se má před play off dostat do herní pohody a poslední zápas před play off vyhrát.

Do té herní pohody se dostal Nymburk…

Já tomu chci věřit. Doufám, že to zúročíme v dalších zápasech a minimálně jedno vítěsztví si z Klášterce přivezeme.

Po sezoně, kdy byl Nymburk spíše na hranici osmičky, je play off vrchol, nebo míří výš?

Když už jsme se dostali do play off, tak chceme pokračovat dál. Je totiž možnost si zahrát play off proti Benátkám a to by bylo pro diváky velice atraktivní.

Co říkáte tomu, že vaším soupeřem je Klášterec?

Myslím, že nebylo z čeho vybírat. My jsme se chtěli dostat do play off a případně se vyhnout prvnímu týmu, který vyhrál s náskokem. Myslím, že mezi oběma týmy nebude velký rozdíl. Soupeř má výhodu hlavně v tom, že hraje o jedno utkání víc doma.