„Opět se nám podařilo získat tři body a opět jsme byli gólově velmi úspěšní,“ usmíval se po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště.

Nymburk si ve středu užíval volný los a na svého soupeře se tak mohl důkladně připravit. „Dali jsme si kondiční tréninky a ve středu jsme si zahráli mezi sebou modelové utkání.“

Chotěboř je týmem, který se nachází ve spodní části tabulky a potřebuje každý bod. „Věděli jsme, že to nebude lehké utkání a že bude hodně záležet na disciplíně a také na zakončení,“ uvědomoval si trenér.

První třetina nenaznačovala, že by Chotěboř měla odjet s debaklem. „Soupeř hrál aktivně, dobře napadal a bránil a nám se podařilo dát jen gól s přesilovky.“ Ve druhé třetině však Nymburk svého soka přestřílel a čtyřmi brankami rozhodl o vítězství. „Podařilo se nám využít další přesilovku a přidat další branky. Dostali jsme se na tříbrankový odskok a to už bychom museli hodně polevit, abychom o takový náskok přišli,“ řekl nymburský lodivod.

Nymburk postupně navýšil vedení na 5:0, pak však přišla chyba v obraně a Kocián inkasoval. „Chtěli jsme hrát dobře do obrany, abychom se už připravovali na středeční utkání v Trutnově. Chtěl jsem nechat hrát všechny hráče, aby si užili vítězný zápas a nasáli vítěznou atmosféru. Bohužel se nepovedlo hrát dozadu bez chyby a opět jsme tak nepomohli udržet Kociánovi nulu,“ litoval kouč Bičiště. To byla snad jediná kaňka na jinak slušném výkonu. „Myslím, že jinak to byl od nás dobrý výkon,“ dodal Bičiště.

JAKUB MARVAN