VYKÁŇ – ČELÁKOVICE 2:1

Šancí měli na tři zápasy. Nakonec ale málem o vítězství přišli. Fotbalisté Vykáně si hned několikrát vylámali zuby na bravurně chytajícím brankáři Unionu Aleši Hlaváčkovi. Ten zneškodnil parádními zákroky pět vyložených šancí domácích borců, navíc chytil dva pokutové kopy. V prvním poločase vystihl směr střely Davida Jarolíma ke své levé tyči, ve druhém dějství pak zůstal stát ve středu brány a pokus Lukáše Jarolíma á la Antonín Panenka hravě sebral. „Pak se jim podepiš," zaznělo z ochozů.

Vykáň měla po celý zápas velkou převahu, navíc hosté dohrávali bez dvou vyloučených hráčů. Rozhodnout ale musel Dlouhý až deset minut před koncem. Domácím spadl kámen ze srdce.

„Spousta neproměněných šancí. Hráli jsme stále na půlce soupeře, vytvořili jsme si spoustu šancí, ale zklamala nás koncovka. Bylo to až extrémní," uvedl po utkání manažer Vykáně Václav Bryndza.

„Bylo to pro nás obtížné utkání. Já jsem navíc měsíc kvůli zranění netrénoval. Kluci výborně bránili, já jsem tomu pomohl i dvěma chycenými penaltami," vyprávěl po zápase Aleš Hlaváček, brankář Čelákovic.

Branky: 26. Malý, 80. Dlouhý – 7. R. Skuhravý. Rozhodčí: Melnar. ŽK: Olmr, D. Jarolím, Malý – Koch, Lánský, Parůžek. ČK: 53. Náhlovský, 75. Lánský (oba Čelákovice). Diváci: 120. Poločas: 1:1.
Čechie Vykáň: Kosmák – Olmr (62. Vignozzi), Lukáš, Stejskal – Malý – Beneš, L. Jarolím, D. Jarolím, Šedivý – Dlouhý (80. Kramář), Maxhuni.
Union Čelákovice: Hlaváček – Koch, Náhlovský, Magada, Lánský – Kolovecký, R. Skuhravý st., Szabo, Parůžek – Pánek, Hýbel (65. Arazim).

Ohlasy z utkání čtěte ve středečním tištěném vydání Nymburského deníku. V některém z dalších vydání pak přineseme rozhovor s Jiřím Dalekorejem a také s Alešem Hlaváčkem.