Po neúspěšném boji o Ameriku na národní tým nezanevřel a dočkal se za své výkony odměny. „Tehdy jsem byl trošku zklamaný, že mě trenéři na mistrovství světa nevzali, ale nedá se nic dělat, určitě tam byli lepší kluci. Zase získám nové zkušenosti, dostávám další šanci. Doufám, že se chytím, ukážu a možná se mi povede účast na mistrovství Evropy. Poperu se o ni," vyhlíží srpnový reprezentační vrchol seniorského týmu v Maďarsku.

Univerzál Hakl momentálně prožívá s malým fotbalem vrchol kariéry. Do národního mužstva jej vynesly výkony v Lize malého fotbalu. V milovickém dresu naskočil čtyřikrát a vstřelil pět branek. „Myslím, že se mi daří, asi bych jinak nedostal nominaci. Trošku jsem se ukázal a pár branek dal," podotýká. „Liga malého fotbalu má úroveň, časem bude ještě narůstat. Určitě jde o zpestření pro diváka i pro nás hráče," míní šestadvacetiletý fotbalista, který hrál mimo jiné za Union Čelákovice, nyní bojuje v barvách Záp ve třetí lize.

V Tunisku se česká reprezentace představí od 18. do 21. února a střetne se mimo jiné s domácím výběrem. „Už se tam těším, s létáním nemám vůbec žádný problém. Ještě jsem nehrál mezinárodní turnaj, bude to pro mě něco nového."

Z české výpravy zná manažera Luďka Zelenku či asistenta trenéra Stanislava Bejdu. A útočníka Jana Jelínka, který si rovněž odbude reprezentační premiéru. „Hrajeme spolu velký fotbal, třetí ligu v Zápech. Znám i některé jiné kluky," doplňuje.

Trenéři tak mohou sázet na jejich osvědčenou spolupráci. „Od gólů je Honza Jelínek, já je spíš připravuji. V Zápech jsem bek, on běhá na lajně přede mnou, takže aspoň trošku sehraní jsme. Uvidíme, jaké s námi mají trenéři úmysly v Tunisku. Podrobné informace dostaneme až na místě," dodává Hakl.

Jaroslav Kára