Fotbalisté mají kvůli vládním nařízením dlouhé volno. Jak pauzu trávíte vy?

Naordinoval jsem si více práce, volný čas rozděluji také mezi své tři děti a manželku. Navíc jako správce AFK Milovice mám na starosti údržbu areálu. Takže práce a starostí je více než dost.

Udržujete se v kondici nebo spíše odpočíváte?

Snažím se alespoň o individuální trénink jednou týdně. Ale jak už jsem řekl, vše se odvíjí podle toho, kolik mám práce. Někdy to vyjde a někdy bohužel ne.

S fotbalem jste toho zažil už hodně, zahrál jste si s řadou výborných fotbalistů. Na koho vzpomínáte nejraději?

Hrál jsem s hodně dobrými fotbalisty, určitě bych nechtěl na nikoho zapomenout. Ale nejraději vzpomínám na Honzu Klímu (ligový brankář), navíc výborný bavič, se kterým jsem se potkal při angažmá v Poříčanech. Doteď se setkáváme a jsme přáteli.

Také jste zažil spoustu legrace. Podělte se o nějakou srandičku.

Viděli jste někdy gólmana chytat s jednou rukavicí? Tak přesně to se mi stalo na zápase Litole proti Kutné Hoře. V zimní přípravě, kdy jsem si omylem vzal dvě levé rukavice, i když by se mohlo zdát, že jsem měl obě ruce levé, zápas jsme vyhráli 1:0 (smích).

Prošel jste několika regionálními kluby. Na které angažmá vzpomínáte nejraději?

Nejraději vzpomínám na angažmá v Litoli. Byla tam skvělá parta lidí. Ocenil jsem rodinný přístup a bohatou diváckou kulisu, kdy na zápas chodilo s přehledem čtyři sta až pět set lidí.

S Milovicemi jste na podzim odehráli osm utkání, po nichž jste až na jedenáctém místě, na kontě máte deset bodů. Je to odraz vašich výkonů?

Asi ano. Začátek nebyl vůbec příznivý. První dvě kola nula bodů, další tři kola tři, šest, osm bodů. Mysleli jsme, že nás to nakopne dál, ale nestalo se tak. Přestalo se nám dařit a psychicky jsme se už nenastartovali. Do dalšího dění zasáhla covidová situace, a tak jsme přišli o možnost přiblížit se k horní části tabulky.

Vaše výsledky byly jako na houpačce. Čím si to vysvětlujete?

Nedokážu si to vysvětlit. Je to asi přístupem každého z nás k danému zápasu. Přitom příprava vyšla na výbornou. Poráželi jsme mužstva jako jsou Semice, Jevany, Sadská, která jsou na špici druhých skupin. Srážely nás individuální chyby a tím jsme si přestali věřit.

V průběhu podzimní sezony jste se nechal slyšet, že se blíží konec vaší kariéry. Tak jak to s vámi je?

Co všechno se nedozvíte (smích)? Letos v dubnu oslavím čtyřicáté narozeniny, myslím, že je čas přenechat žezlo mladším generacím. Avšak pokud nám tato nelehká situace dovolí, chtěl bych odchytat ještě poslední sezonu. Navíc mám neodkladné plány v osobním životě, rád bych se věnoval především jim.

Ve dvou celých zápasech a v jednom poločase jste pustil mezi tři tyče kolegu Veselého. Už jste se připravoval na fotbalový důchod?

Ondra Veselý je velmi talentovaný gólman, který doposud chytal za náš B tým a který mě nejspíš nahradí. Proto bylo a je potřeba mu dát čuchnout (smích).

Až skončíte s fotbalem, budete se mu chtít věnovat i nadále třeba jako trenér nebo funkcionář?

Mohlo by se zdát, že u všeho chci být, ale i pozici funkcionáře již zastávám (smích). Rád bych se i po ukončení kariéry dál zajímal o dění v milovické kopané.

Ondřej FIŠER

Bydliště: Milovice
Narozen: 2. dubna 1981
Zaměstnání: OSVČ
Znamení: Beran
Další oblíbené sporty: hokej, tenis, šipky
Oblíbené jídlo: smažák s hranolkami (smích)
Oblíbené pití: pivo
Oblíbený film: Top Gun
Oblíbená hudba: hity mého mládí (smích)