Hrát by se mělo podle platných futsalových pravidel. Do hry budou moci zasáhnout hráči starší 16 let. Hru budou řídit kvalifikovaní rozhodčí futsalu.

„Chceme vyplnit dlouhou zimní přestávku organizovanou soutěží. Vzhledem k tomu, že téměř každý fotbalista chodí přes zimu do haly, tak si myslím, že by to kluby nebo týmy z řad amatérů přivítaly,“ uvedl organizátor Michal Škopek.

Přihlášky se přijímají do konce září na telefonním čísle: 775 165 167 nebo mailu: m.skopek@seznam.cz, kde získáte i podrobné informace. „Hned na začátku října bychom udělali seznamovací schůzi zástupců klubů a vše doladili, aby v listopadu mohla soutěž normálně začít,“ dodal Škopek.

- podmínky soutěže: startovné 2000,–Kč (na ceny a odměny vítězným týmům a hráčům - první 3 týmy, cena fair-play pro nejslušnější tým, nejlepší střelec, brankář a hráč)
- garanční částka 3000,–Kč (vratná záloha, která bude po skončení soutěže vrácena resp. její poměrná část a z které budou v případě nějakých porušení pravidel strhávány částky např. 50,–Kč za žlutou kartu, 100,–Kč za červenou, 1000,–Kč za kontumaci atd. „Obdobně to takhle běžně funguje ve futsalových soutěžích,“ podotkl Škopek.
- v tomto 1. ročníku by se hrálo na občanské průkazy.
- hrát se bude systémem 4+1 s míčem č. 4, vše dle pravidel futsalu, s kterými se týmy dodatečně seznámí
- hru budou řídit kvalifikovaní rozhodčí futsalu. „Zde se nebráním ani myšlence nabídnout to rozhodčím z okresu, kteří by prošli nějakým krátkým proškolením,“ uzavřel Škopek.
- tým by tvořilo max. 20 hráčů, kteří by byli napsáni na soupisce.
- zápasy by probíhaly v termínech cca od 15. listopadu - 28. února.