Jak jste se do Slavie vlastně dostal?

Slavie vznikla spojením Selpu Mladá Boleslav a Ekoinvestmentu Praha. Já jsem měl předtím dva roky pauzu, protože po sestupu Bakova jsem nechtěl hrát druhou ligu a hlavně jsem byl hodně vytížený pracovně. Poté jsem hrál právě za Selp, takže jsem nikam nepřestupoval. Ve Slavii se všechno točí kolem Ivo Ulicha a Jardy Kamenického, bývalých ligových fotbalistů. Je pro mě čest s nimi hrát. Jinak se starám o futsal v Milovicích, kde hrajeme nejnižší soutěž. Ale vedeme si dobře.

Jaké cíle má Slavia před novou sezonou?

Cíle jsou jednoznačné a to je postup do play off. Máme tým na to, abychom se dostali do semifinále. V lize vzrostla konkurence, je v ní řada velice kvalitních týmů. Prostě chceme hlavně do play off.

Kdo má podle vás největší šance na zisk titulu?

Jednoznačně Chrudim. To je tým reprezentantů, navíc plně profesionální, který se příliš nemění. Posílili o dva Brazilce a ve svém středu mají dva nejlepší hráče loňské sezony, bratry Mareše.

Hrajete někde fotbal?

V Úvalech. Hrajeme krajský přebor a já jsem zde začal čtvrtou sezonu.

Váš bratr Petr hraje divizi za Union Čelákovice, kde jste hrál i vy. Sledujete také jeho výkony?

Určitě sleduju. Ale času není tolik, takže nejezdím na každý jeho zápas. Ale v Čelákovicích pracují výborně, trenér Petrouš dává prostor mladým hráčům.

Jaké jsou osobní cíle Tomáše Matějky před novou sezonou?

Co nejdál se dostat v lize se Slavií. Bylo by super zahrát si s Chrudimí finále. A aby se mi vyhýbala zranění.