SN PODĚBRADY – SOKOLEČ   1:3

V úvodu hosté dvakrát pořádně zahrozili. První branka ale padla až po půlhodině hry. Hadvičák neudržel ránu Rýdla a dobíhající Šváb poslal míč do brány. Těsně před poločasem dala Sokoleč druhý gól a bylo jasné, že kráčí za vítězstvím. Naději domácím vykřesal Majer, ta ale trvala jen čtyři minuty, když si vybral slabší chvilku jinak dobře chytající domácí gólman Hadvičák, který pustil lehkou střelu Čápa.

„Bylo to daleko lepší než minulý týden proti Býchorům. Poděbrady chtěly hrát, je jen škoda, že jsme nerozhodli už v prvním poločase, šance jsme na to měli," řekl kouč vítězů Stanislav Košek.

Jeho tým největší šance promarnil, ale přesto dal tři branky. „Je to tak. Ale na druhou stranu jsme si ty šance vypracovali. Ve druhém poločase jsme byli patnáct minut jaloví, domácí snížili, naštěstí jsme dali na tři jedna. Kdybychom dali na začátku tři góly, nikdo by se nemohl divit. Jinak si myslím, že je to spravedlivá výhra," byl spokojený Košek.

Důvod k radosti neměli naopak domácí. „Myslím si, že hosté vyhráli zaslouženě, byli lepší na balonu. My jsme bojovali, hráli jsme to, co jsme mohli. Sami jsme si dali téměř všechny góly. Pak jsme to mohli zdramatizovat, ale nestalo se. Prostě hosté vyhráli zaslouženě. Paradoxně z největších šancí, které jsme přežili, jsme gól nedostali, ale dali jsme si pomalu tři vlastní góly," uvedl domácí obránce David Linhart.

Slovan mohl potrápit soupeře víc, nebýt obrovské chyby Hadvičáka při třetí brance. „Měli jsme ze soupeře zbytečný respekt. Myslím, že v téhle soutěži můžeme hrát vyrovnaně pomalu s každým. Prostě nepatří k fotbalu to jít na hřiště pos… Prvních dvacet minut jsme neexistovali. Prostě soupeř byl lepší a potrestal naše chyby," přiznal Linhart.

Branky: 55. Majer – 31. Šváb, 45+1. vlastní Sezima, 59. Čáp. Rozhodčí: Košťálek. ŽK: Sekera, Havrda, Navrátil, Majer – Vodvářka, Kozel. Diváci: 270. Poločas: 0:2.
Sn Poděbrady: Hadvičák – Navrátil (64. Šulc), Linhart, Borovička, Tomíšek – Sezima (46. Sekera), Majer, Havrda, Zelenka (46. Hanuš) – Vaněk, Havlík.
Sokoleč: Kun – Kotek, Šťastný, Zemanec, Hruška – Šváb, Vodvářka, Rýdl (83. Kulhánek), Auer (74. P. Němec) – Kozel, Čáp (79. Hovorka).