Opočnice – Bohemia B 2:2

„Utkání mi připomínalo to podzimní u soupeře. Šedesát minut jsme byli lepší a za tu dobu jsme si vytvořili dvoubrankový náskok. Hráče jsem na to upozorňoval, ale my jsme stejně z nepochopitelných důvodů přestali být aktivní a z toho pramenily chyby. Soupeř nakonec vyrovnal. Darovali jsme jim bod, je to pro nás zklamání,“ litoval opočnický trenér Jiří Petrášek.

„Vstali jsme z mrtvých. Hochům chci poděkovat, že bojovali až do konce. Bylo to trošku vyhecované, ale rozhodčí Voborník to zvládl. Bod je pro nás dobrý,“ uvedl trenér poděbradské rezervy Richard Calda, který si deset minut zahrál na hrotu.

Branky: 34. a 58. J. Rychlík – 75. Lacina (z PK), 90. Poděbradský. Poločas: 1:0.
Opočnice: V. Košvanec – P. Rychlík, Bradna, Pivný, Jambor – Mašinda, Jakub Potůček, J. Rychlík, Fiala – J. Košvanec (80. Mazáč), V. Strejček.
Bohemia Poděbrady B: Dobřichovský – Čermák, Poděbradský, Batelka, F. Souček – Tomek, Lacina, Bareš, Zdražil – Archalous, Peklák (80. Calda).

Ilustrační foto
Direkt zasadil Janovicím Kubín

Rožďalovice – Všejany 5:1

„Jsme rádi jen za tři body. Jinak to nestojí za řeč. Zápas byl jasný, my jsme ale hráli lajdácky,“ byl naštvaný trenér vítězů Miroslav Kořínek.

„Začátek jsme měli bídný, rychle jsme dostali dva góly. Pak se hra vyrovnala a měli jsme i šance. Povedlo se nám snížit. Bránili jsme od půlky a dlouho jsme soupeře drželi na distanc. Po třetím gólu se domácí uklidnili. Odehráli jsme zápas v deseti se ctí a snad se nám dají dohromady nemocní a zranění hráči,“ přeje si Jan Truksa, trenér Všejan.

Branky: 8. a 60. J. Najmon, 5. J. Hojsák (z PK), 63. Jantač, 84. J. Veselý – 42. Bouška. Poločas: 2:1.
Rožďalovice: Kumstýř – Jindřich (46. Filip Veselý), Dont, Pavel, J. Vlček – Jantač, J. Hojsák, J. Veselý, J. Najmon – Hora, František Veselý.
Všejany: Němeček – L. Michl, Král, Hofírek, A. Michl – Nápravník, Bouška, Hanuš, Náhlovský, Bárta.

Ilustrační foto
Šanci ztratili hned na startu

Kost. Lhota – Běrunice 4:1

„Z taktického hlediska se nám povedlo všechno. Dali jsme rychlý gól, druhý do kabin a třetí hned na začátku druhé půle. Velmi rychle bylo rozhodnuto. Naše hra je stále kostrbatá, točíme hodně hráčů v základní sestavě. Jsou to pro nás důležité tři body v boji o záchranu,“ řekl Oldřich Budka, trenér vítězů.

„Byli jsme horší, je to bída. Je nás jen jedenáct a výsledek odpovídá skutečnosti. Domácí byli prostě lepší,“ hlesl běrunický trenér Marek Mašinda.

Branky: 12. a 62. Roman Fink, 44. Hovorka, 50. L. Bláha – 65. R. Černý. Poločas: 2:0.
Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Pokorný, M. Drobný, M. Kvíz – L. Bláha, Sládek, Hovorka (46. M. Bláha), Telipský (75. Zradička) – Roman Fink (82. Břichnáč), Pavlík.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, D. Hála, M. Čížek, Podněcký – P. Hála, Jirout (65. Ouzký), M. Chrastný, Skála – Vaňura, R. Černý.

Ilustrační foto
Pavlíček: V derby jsme neměli co ztratit, ale ztratili jsme. Vlastní důstojnost

Kovanice – Seletice 1:0

„V prvním poločase hrály Seletice po větru a měly převahu. Jejich tlak byl ale neplodný, i když zahrávaly hodně standardek. My jsme naopak balon nepodrželi. Z ojedinělé akce jsme šli sami na bránu, ale půle skončila bez branek. Po přestávce se hra vyrovnala, dokázali jsme si nahrát a zápas rozhodl nádhernou střelou Jelínek. Asi jsme si nezasloužili vyhrát, ale bojovali jsme a zase jsme neinkasovali,“ hodnotil utkání Lukáš Kout, jeden z kovanických trenérů.

„Je to špatné. Celé utkání jsme měli převahu jako hrom, ale nedokázali jsme vstřelit gól. V obraně jsme pracovali dobře. Domácí byli šťastnější. Neproměnili jsme šance, takže jsme si vyhrát nezasloužili,“ truchlil seletický bafuňář Jaroslav Kulhánek.

Branka: 66. Jelínek. Poločas: 0:0.
Kovanice: Lorenc – Mataj, M. Stránský, T. Černý, Hobort (73. P. Kopecký) – Trégl, Poklop, Vagenknecht (84. J. Černý), Zdobinský – Jelínek, Kubina (81. Bulíř).
Seletice: Sobota (60. Vlasák) – Kraus, L. Kulhánek, Vlach (66. Horák), Najman – Poupa (80. Šikal), J. Kulhánek, Klepač, Brtek – Vrchota, J. Čepek.

Ilustrační foto
Benátky v Nymburce trestaly laxnost při obsazování

Jíkev – Hr. Jeseník 5:2

„Z utkání si odnášíme dvě pozitiva – tři body a zdraví všech našich hráčů. Utkání výrazně chyběla společenská úroveň. Pochválil bych mladého rozhodčího, který musel toto nechutné utkání rozhodovat. Náš výkon nebyl dobrý, hráli jsme pomalu, nepřesně a s nedostatečným nasazením. Náš výkon negativně ovlivnil fakt, že soupeř hrál o deseti,“ byl hodně kritický hrající trenér Jíkve Vít Caudr.

„Dali jsme rychle gól ze standardky, ale domácí z hodně sporné situace vyrovnali. Soupeř měl míč více v držení, my jsme hráli zezadu. Domácí měli šance, my jsme zase trefili tyč. Důležité bylo, že jsme dostali brzy červenou kartu a pak se zranili další dva hráči. Jíkev dala na dva jedna a vypadalo to, že je rozhodnuto. My jsme vyrovnali a ještě jsme měli velkou šanci. Pak to domácí otočili a už jsme na ně neměli. Výsledek je krutý, kluci bojovali, ale domácí vyhráli zaslouženě,“ přiznal trenér poražených Dalibor Javůrek.

Branky: 11. Kyprych, 46. Opelka, 67. Kóňa, 73. Macek, 88. Cabrnoch – 3. Lejnar, 57. Procházka. ČK: 23. Kunc (HJ). Poločas: 1:1.
Jíkev: Caudr – Tancibudek, Macek, Mamurov, Urban – Kyprych (46. Haluška), T. Debnár (46. Kóňa), Schubert (64. L. Debnár), Balog (85. Jouza) – Tomášek, Opelka (81. Carboch).
Hrubý Jeseník: L. Pulda – Pivec (24. Vyskočil), T. Hurych (31. Krejčík), R. Stránský, Lejnar (85. Kopeš) – Čepička, Šifta, Kunc, Knap – Ott, Procházka.

Ilustrační foto
Rezerva Ostré odmítla v derby klidný závěr

Přerov – M. Králové 0:1

„Neskutečně nás podržel gólman, chytil úplné nesmysly. Gól jsme dostali po naší chybě a byl zbytečný a hloupý. Když pominu jejich stoprocentní šance, tak jsme si zasloužili remízu. I my jsme měli asi čtyři příležitosti. Je ale vidět, že Městec je silný a vyhrál zaslouženě. Hodně jsme mu to ale znepříjemnili,“ uvedl František Skuhravý, přerovský hráč.

„Urvali jsme vítězství. Byli jsme víc na balonu, měli jsme více šancí, ale problém jsme měli ve finální fázi. Šancí jsme měli mraky. Oni hráli na brejky, dva jim vyšli a nás podržel gólman. Měli jsme rozhodnout daleko dřív, zbytečně to bylo nervózní,“ oddechl si městecký kouč Milan Švábenský.

Branka: 45. Velenský. Poločas: 0:1.
Přerov: Valenta – Forejt, Galbavý (83. Cabrnoch), Kadeřávek, F. Skuhravý – Bokšay, Vodička, Koutský, Šenkýř – Adamec, J. Prokeš.
Městec Králové: Hampl – Poděbradský, Hradečný, Blažek, Vocásek – R. Kafka, Tůma, Černovský, Tyl – Král (90. Janouch), Velenský.

Ilustrační foto.
Svoboda: Ztratili jsme dva body

Semice B – Kostomlaty 1:0

„Klasické derby se vším, co k němu patří. Soupeř byl častěji na míči, my jsme hráli na brejky. A v prvním poločase jsme nedali penaltu. Pak to byl boj, který rozhodl náš brejk. V závěru nás hosté přitlačili a v nastavení trefili břevno,“ vyprávěl hráč semické rezervy David Houška.

„Čekal jsem, že budou hrát domácí fotbal, ale oni hráli jen na brejky. Náš brankář chytil penaltu a to nás trochu nakoplo. Ve druhém poločase jsme se pomalu rozjížděli a měli jsme problém s finální přihrávkou. Gól jsme inkasovali z brejku a z našich mnoha šancí jsme nic nedali,“ hodnotil zápas kostomlatský kormidelník Martin Šulc.

Branka: 63. P. Langer. Poločas: 0:0.
Semice B: Zemánek – Kůrka (71. L. Blažek), Bříza, Bošina, Jelínek – M. Bubeník, Pavliš, D. Houška, Semrád (73. Procházka) – Macháček (81. J. Blažek), Kavka (46. P. Langer).
Kostomlaty: Veselý – Houdek, P. Dvořák, Novák (81. Šulc), Zinek (75. Kořán) – Janata, Vorlíček, Janáček, T. Dvořák – Pavlíček, Zalabák.

Ilustrační foto
Na nezdar rychle zapomněli

Tabulka po 16. kole

 1. Měst. Králové⋌ 16 16 0  0 45:13 48
 2. Rožďalovice⋌ 16 10 4  2 51:23 34
 3. Kostomlaty⋌ 16  9 3  4 32:23 30
 4. B. Poděbrady B⋌ 16  8 4  4 37:28 28
 5. Jíkev⋌ 16  8 3  5 40:27 27
 6. Seletice⋌ 15  6 2  7 25:26 20
 7. Semice B⋌ 16  5 4  7 34:38 19
 8. Přerov n. L.⋌ 16  6 1  9 23:32 19
 9. Hr. Jeseník⋌ 16  5 4  7 25:38 19
10. Kost. Lhota⋌ 16  5 1 10 27:31 16
11. Všejany⋌ 16  3 6  7 24:32 15
12. Kovanice⋌ 16  4 3  9 21:37 15
13. Opočnice⋌ 15  4 2  9 27:36 14
14. Běrunice⋌ 16  1 5 10 15:42  8

Sestava 16. kola

Valenta (Přerov nad Labem) - Poděbradský (Městec Králové), Pokorný (Kostelní Lhota), D. Hála (Běrunice), Šifta (Hrubý Jeseník) - P. Langer (Semice B), Mašinda (Opočnice), Lacina (Bohemia Poděbrady B), Bokšay (Přerov nad Labem) - Roman Fink (Kostelní Lhota), Opelka (Jíkev.

Program 17. kola

SOBOTA
Seletice – Kostelní Lhota, Opočnice – Rožďalovice, Hrubý Jeseník – Kovanice, Běrunice – Semice B.

NEDĚLE
Kostomlaty nad Labem – Přerov nad Labem, Městec Králové – Všejany, Bohemia Poděbrady B – Jíkev.
Zápasy začínají v 16.30 hodin.

Ilustrační foto
Nejlepší zápas jara přinesl Semicím zaslouženou výhru