Na konci podzimní části sezony mluvil Jan Sekera o tom, že budete shánět místo sebe nového trenéra. A nového kouče už ve Slovanu znají. „Povedlo se nám sehnat nového trenéra. Přichází můj kamarád, kterého znám od dětství. Je to také rodák z Trutnova a má bohaté zkušenosti s ligovým fotbalem jako hráč. Jako trenér vedl Chlumec nad Cidlinou a Nový Bydžov. Je to Jan Kraus,“ představil kormidelníka Sekera.

Co si od příchodu nového trenérského velení slibuje vedení klubu? „Je to posílení trenérského týmu a hlavně nezaujatý pohled na mužstvo. O kvalitách trenéra nemá smysl polemizovat,“ řekl Sekera, který se tak bude chtít znovu po vyléčení zranění přesunout na hřiště. A na chodu klubu se bude nadále také podílet. „Pokud to půjde, tak bych chtěl hrát. Budu zastávat funkci kondičního trenéra a budu zajišťovat finance pro A tým,“ nastínil své plány dnes už bývalý kouč Slovanu.

Z fotbalového utkání krajského přeboru Velim - Sokoleč (2:0)
Sokoleč straší na startu přípravy odchod Peterky. Zamíří kanonýr jinam?

Ten také hned po podzimní části sezony předeslal, že bude chtít mužstvo doplnit a posílit. To splnil a dokonce prozradil konkrétní jména. Jde hlavně o navrátilce, kteří na Slovanu již hráli. „Mužstvo bude doplněno a to platí. Vrací se zkušený Jaroslav Havrda, Lukáš Jiráň z Německa a František Kafka. Přijde ještě zkušený hráč do středu pole, u kterého záleží, jak se bude jevit,“ podotkl Sekera.

Dobrou zprávou pro vedení klubu i fanoušky je fakt, že nikdo neodešel.

Fotbalisté poděbradského týmu vstoupili do zimní přípravy 16. ledna. V prvním týdnu je čekaly dva tréninky, pak bude jejich tréninkový proces o mnoho náročnější. „Další dva týdny bude příprava probíhat od pondělí do pátku. A tento desetidenní blok bude zakončen zápasem s okresním týmem Křince,“ uvedl Sekera.

Slovan uspořádá i krátké soustředění, nebude ale horské. „Soustředění určitě bude. Bude to dva nebo tři dny, ale pouze jako stmelovací prvek. Trénovat budeme v Poděbradech.“

Prohlédněte si fotogalerii z okresního derby Slovan Poděbrady - Slovan Lysá nad Labem (2:0)

Cele z lázeňského města by měl během zimní přípravy sehrát čtyři přípravné zápasy a generálku na trávě. „Soupeři jsou okresní přebor, I.B třída, I.A třída a krajský přebor. Slibuji si hlavně sehrání týmu, který má dvaadvacet členů,“ dodal hrající manažer Slovanu Poděbrady Jan Sekera.

Přípravné zápasy

3. 2. Slovan Poděbrady - Křinec
10. 2. Slovan Poděbrady – Polaban Nymburk
17. 2. Slovan Poděbrady – Frýdlant
24. 2. Slovan Poděbrady – Řečany nad Labem
generálka je v řešení, mělo by se jednat o tým Královéhradeckého krajského přeboru


Načítám tabulku ...