Nejzásadnější změnou bude přerozdělení dvou skupin třetích tříd. Tam doslova nezůstal kámen na kameni. Místo tradičního rozdělení na „východ“ a „západ“ jsou dvě skupiny rozděleny na jakýsi sever a jih. Podle šéfa Okresního fotbalového svazu Radomila Nolla by to mělo být oživení.

„Rozhodnutím výkonného výboru bylo opravdu po třiceti letech změněno uskupení v družstvech 3. tříd. Toto rozhodnutí nebylo jednomyslné a předcházela mu bouřlivá diskuze. Základem tohoto rozhodnutí je zatraktivnění fotbalu. Nejen hráči, ale i diváci uvítají nová družstva, stadiony a jiné soupeře,“ napsal Noll klubům do mailu a reagoval tak na připomínku manažera Všechlap Tomáše Koníčka, který ještě před aktivem na tuto změnu upozornil ostatní kluby i Nymburský deník. „Myslím, že je to velký zásah do našich soutěží a zároveň věřím, že nám dá OFS možnost vyjádřit se,“ napsal Koníček fotbalovým oddílům s tím, že tuto možnost jim zatím nikdo nedal.

Na aktivu se už dané téma oficiálně neřešilo. Nymburský deník se proto některých fotbalistů zeptal na názor. „Svaz se měl klubů určitě zeptat, co tomu říkají a třeba udělat i nějaké hlasování. Jsme na to ale malí páni. Může to být záživnější, ale budeme mnohem více na cestách. Na druhou stranu od toho je tu výkonný výbor a my to musíme respektovat,“ řekl Nymburskému deníku Karel Leština, který trénoval Odřepsy a našel na změně jako trenér další negativum. „Nevíme, co nás letos čeká. Znal jsem každý tým. Klukům jsem mohl v kabině říct, kdo jak hraje a bylo to jednodušší než teď, kdy nevíme, kdo jak hraje,“ tvrdí Leština.

Podobný názor má i ostřílený borec z Litole Michal Jareš. „OFS rozhodl, aniž by se zeptal,co tomu říkají oddíly. Budou tam sice noví soupeři, na druhou stranu to cestování… Vždyť budeme jezdit dálky. Místo dvaceti minut pojedeme třeba pětačtyřicet. Místo do Kameňáku či do Všechlap pojedeme až do Sán, Odřepes či do Libice. Ve finále to není to rozhodující, ale je to také jeden z aspektů, když se hraje takhle nízká soutěž, a nemáme horentní cíle, tak i to cestování je pro nás zátěž, především časová,“ řekl Jareš.

Toho překvapilo, že OFS nesvolal nějaký mimořádný aktiv. „Vzhledem k tomu, že svolávají aktivy na mládež, kde chtějí slyšet naše názory a tvrdí, že je naše názory zajímají, tak tady se nikoho neptali. U nás z toho není nikdo nadšený,“ pokračoval Jareš, kterého překvapila i další věc. „Jestliže OFS tvrdí, že to má být oživení soutěže, tak mi není jasné, proč teda neoživili i čtvrtou třídu,“ dodal fotbalista, který se k zápasům dost nacestoval, už když hrál v Litoli divizi.

Největší vzdálenosti čeká pravděpodobně Lipník například k zápasům do Slovče, Kněžic, Velenic či Městce Králové. Hodně se najezdí i Sány. Oproti předchozímu rozdělení na cestování nejvíce vydělá Polaban Nymburk B, který by byl pravděpodobně zařazen do staré skupiny B. O dost méně oproti loňskému cestování bude jezdit Křinec či Bobnice. Naopak největší vzdálenosti oproti loňsku pojede béčko Milovic, dále Sány, Městec B, Sloveč či Odřepsy a také zmiňovaný Lipník. 

Další změnou na OFS je také nový sekretář. „Bude spolupracovat s Tondou Krumpholcem a bude zajišťovat zejména fotbal. Tonda na svazu zůstává a bude zajišťovat okresní sdružení. Pokud tam bude zrovna jen jeden, budou se vzájemně zastupovat,“ řekl Noll klubovým funkcionářům.

Poté pak zástupci OFS předali poháry nejlepším klubům uplynulého ročníku, pro kontrolu přečetli losovací čísla a bafuňáři už mohli začít spekulovat, jak těžké mají rozlosování.