Doposud vedl fotbalisty Milovic Tomáš Mencl. Jenomže ten vyměnil zaměstnání a už se nemohl věnovat naplno své trenérské funkci. Vedení klubu se tak muselo poohlédnout po náhradě. A tu našlo v podobě Mičince, který vedl naposledy Kunratice. „Tomáš Mencl mu bude pomáhat jako asistent. Ale nebude k dispozici na každý zápas,“ popsal situaci v trenérském týmu Ondřej Fišer, který je členem milovického výboru a zároveň gólmanem A týmu.

Milovice ještě předtím koketovaly s dalším aspirantem na post trenéra. Rozjednaného měli jiného exligistu a bývalého reprezentanta Jana Flachbarta, který nyní v Milovicích bydlí. „Nakonec jsme se nedohodli. Zůstává jako hráč v Krchlebech,“ vysvětlil Fišer.

Ten také objasnil další důvody angažování náročného kouče. „Potřebujeme, aby dal týmu řád a disciplínu. Chceme, aby trenér stabilizoval náš tým. Abychom nadále neměli takové výkyvy ve výkonech i výsledcích, jako nás už delší dobu provázejí,“ přeje si za celý výbor Fišer.

Mužstvo pod vedením trenéra Mičince nebude hrát po dlouhé době odloučené od dalších okresních celků v jiné skupině. Bude nastupovat ve skupině C stejně jako další sedmička okresních zástupců. Čtrnáctičlenná skupina tak bude našlapaná týmy, které se dobře znají.

Milovický kádr rozhodně není špatný. Něco tomu však chybí. A to bude právě prvotní úkol pro nového kormidelníka. „Musíme táhnout za jeden provaz. Chtěli bychom se pohybovat v tabulce nahoře a hrát pěkný fotbal,“ střádá předsezonní plány gólman a funkcionář v jedné osobě.

A kromě toho, že je Fišer gólmanem a funkcionářem, stará se také o pažit na milovickém hřišti. A tak mu udělala radost i další dobrá zpráva. „Koupili jsme vřetenovou sekačku. To si pěkně pojezdím,“ usmál se Ondřej Fišer.