Nymburk – Fotbalisté Sokola Vraný se sice v neděli odpoledne vydali na utkání krajského přeboru, ale do Nymburka nedojeli. Pouze kousek za Velvary, kde jejich autobus havaroval.

Autobus s fotbalisty Vraného, kteří cestovali k utkání krajského přeboru do Nymburka, vyjížděl v neděli před půl třetí odpoledne směrem na Slaný, kde nabral zbývající část týmu. Další cesta k Labi ale netrvala dlouho. Po pár kilometrech u obce Nová Ves poblíž Velvar (přivaděč od Uhů) vjel klubovému autobusu do cesty z vedlejší silnice osobní automobil s dvěma mladými ženami.

Ač zkušený řidič, jenž s kamionem procestoval celou Evropu, udělal maximum, srážce se smrtelnými následky nemohl zabránit.

Pro fotbalisty Vraného přijel jiný autobus, k utkání však neodjeli. Ne všichni hráči byli na jeho palubě.

Záložník Tomáš Abrham měl přijet ze srazu české sálové reprezentace před mistrovstvím světa rovnou do Nymburka. „Prý to bylo strašné, člověk si pak uvědomí, že fotbal je jen zábava. Život a zdraví, že jsou na první místě," uvedl.

Trenér velvarského mužstva Jiří Pazdera v autobuse byl a cítil se psychicky hodně zle. Nicméně krátký komentář Deníku poskytl. „Někteří to viděli, ale já seděl vzadu a vím jen to, že řidič najednou zakřičel a strhl autobus doleva. Naštěstí jsou tam svodidla a protihluková ochrana, takže jsme zůstali na silnici. Srážce ale zabránit nemohl. Byl to otřesný zážitek, ocitli jsme se příliš blízko  tragédii. Z našeho autobusu se však nikomu nic nestalo, byť s námi jako pokaždé jela řada fanoušků," dodal  trenér Jiří Pazdera.