Kapitánovi Libice chyběla u hráčů bojovnost

V regionálním derby padly tři góly, dva dali hosté z Čelákovic. Ti měli i více šancí a proto vyhráli zaslouženě. „Nebojovali jsme hlavně v prvním poločase, tam to bylo znát. Dostali jsme dva góly a pak už se to ke konci těžko dohání," uvedl libický kapitán Jan Kalina.

Jeho tým inkasoval dvakrát během sedmi minut. A obě branky padly ze vzduchu. První dal Ježek, který přeskočil brankáře Antla a druhý přidal obránce Bílek po standardní situaci. „Říkali jsme si, že uhlídáme Standu Ježka, ale nepovedlo se. I když tam byla chyba gólmana, který si zakřičel, že má, ale neměl. Druhá věc je ta, že máme dvě standardky nakopnuté do vápna a dva nula prohráváme," litoval Kalina.

V sedmdesáté minutě domácí snížili, ale další šance na vyrovnání už nepřišla. „Bylo to jen po vápno. Naopak soupeř mohl svoje vítězství pojistit z brejků. My bychom asi gól nedali, i kdybychom hráli čtrnáct dní," uvedl libický kapitán.

Kouč Skuhravý nechápal řešení gólových šancí

Čelákovice v minulém kole předvedly kanonádu do sítě Horek, nyní daly dvě branky. A to jim stačilo. „Naši hráči byli asi na hrušce, když jsme porazili Horky. Tentokrát to bylo bez pohybu," zlobil se trenér čelákovického mužstva Radek Skuhravý. „Kdybychom předvedli takový pohyb jako v zápase s Horkami, tak mohlo být rozhodnuto do poločasu. I tak jsme měli ložené šance a mohlo to být klidně čtyři nula," vyprávěl po utkání kouč Skuhravý. „Domácí hrozili hlavně ze standardek. Druhý poločas byl hlavně o bojovnosti, už to nebyl takový fotbal, jaký bych si představoval. Ale prostě jsme to ubojovali a body jsou doma," byl spokojený trenér Unionu.

Jeho tým zazdil po změně stran dvě tutovky, jasno tak mohlo být mnohem dříve. „Tohle nás prostě trápí od začátku sezony. Nedáváme tutové šance. Takovéto šance snad ani nejde zahodit. Ten hráč na to není soustředěný. Takový střelec jako Ježek jde sám na gólmana a skoro na lajně ho začne dloubat," trápilo po zápase Skuhravého.

Každopádně jeho tým získal další důležité tři body. „Je to důležité. Teď máme dobrý mančaft, vytvořila se dobrá parta. Tohle klukům pomůže, abychom mohli hrát v klidu. Teď nás čekají dva těžké souboje s Červenými Pečkami a týmem Doks," dodal šéf čelákovické lavičky.

Druhá půle byla podle manažera v režii Poříčan

Poříčany doma sice prohrávaly, do půle ale srovnaly a po přestávce během pěti minut rozhodly. „V tomto utkání jsme se setkali s velice kvalitním mužstvem. Hosté svoji kvalitu potvrdili, když využili svoji kombinační akci v úvodní gól. My jsme věřili, že v tomto utkání můžeme uspět, když budeme hrát se soupeřem kombinačně a důrazně. Tato naše snaha byla potvrzena ve vyrovnávací branku," řekl k první půli zápasu manažer Poříčan Václav Kupr. „Druhý poločas už byl v naší režii, kdy jsme předvedli několik krásných kombinačních akcí, které však neskončily brankou. V 51. minutě se krásně po individuální akci uvolnil Teslík, který vybídl ke skórování Martina Puka a ten se nemýlil. Po trestném kopu se dostal k míči jeden z našich nejlepších hráčů v utkání Hlavatý, který krásnou střelou rozhodl o našem vítězství," dodal Kupr.