A jak to bude v okresních týmech? To je zatím ve hvězdách. „My jsme dotrénovali 17. prosince a nyní bylo volno. Teď bude asi minimálně do 10. ledna klid. Je potřeba, aby se kluci sami udržovali, něco mají nastavené. Rádi bychom začali co nejdřív, ale je otázka, kdy to bude možné,“ uvedl trenér divizního Polabanu Nymburk Lukáš Vlk.

Přesně tak, to nikdo neví. Kouč Nymburka by uvítal tréninky alespoň ve skupinkách. „Kdyby to šlo aspoň po šesti, bylo by to fajn. Jinak nezbývá něž běhat individuálně,“ přidal Vlk.

Příprava měla být pro divizní celky hodně krátká, mistrovské zápasy měly začít už na konci ledna. Ani to ale nyní není jasné. „Pokud se vůbec začne, tak se příprava ještě zkrátí,“ míní kormidelník nymburského Polabanu.

Je tedy možné, že se start jarních zápasů posune na pozdější termín. „Asi by to pomohlo. Nešli bychom do mistrovských střetnutí bez přípravy. Ale jinak to bude pro všechny stejné,“ řekl Vlk.

Polaban trápí i další komplikace. „Sportovní centrum je zavřené, takže nemáme ani kde trénovat. To je problém navíc,“ dodal Vlk.

Jeho družina by se měla v přípravě utkat na umělé trávě v Kutné Hoře s Velimí (krajský přebor) a potom dvakrát v Nymburce na umělce ve Sportovním centru s divizními celky Dobrovic a Českého Brodu.