Z okresních týmů už to vyzkoušela poděbradská Bohemia před rokem. Vyhrála ve Velimi 2:1. Nyní čeká podobný zážitek na fotbalisty dalších dvou okresních celků. Jedno je jasné: všichni se strašně těší…
Přípravy na hřišti na Loučeni vrcholí. „Těšíme se, ale už taky trochu doléhá nervozita. Hlavně z příprav na utkání. Lidi z výboru teď tráví hodně času na hřišti, chceme, aby vše dopadlo dobře. Ale ještě je co dolaďovat,“ uvedl Otakar Ottomanský, trenér Loučeně, jehož tým nastoupí v tradičních „taxisovských“ barvách, tedy červeno-morných.

Speciálně se na utkání domácí nepřipravují. „Bereme to jako každý jiný zápas,“ říká Ottomanský.

Loučeň je na jaře zatím bez bodu. Cíl je tedy jasný. „Musíme nutně bodovat. Nebude to žádný přátelák. Čekám dobré, ostré a útočné utkání. Snad se bude divákům líbit,“ myslí na příznivce kouč Loučeně.
Asi nejzkušenějším hráčem na hřišti bude v derby čtyřicetiletý František Farkaš. Na Loučeň přišel v zimě. Jakoby věděl, že si zahraje před kamerami. „To jsem ještě nevěděl. Tohle je náhoda. Na Loučeň mě tahali dlouho a já jsem potřeboval nový impulz,“ usmál se Farkaš. „Těším se moc, bude to zajímavé a já věřím, že to bude paráda.“

Ve čtyřiceti letech u něj nervozita nehrozí. „Já na to netrpím. Horší to asi bude u mladých kluků. Já mám tohle rád. Když jsme s Polabanem postupovali a hráli jsme s Poděbrady, bylo na stadionu osm set lidí. Hodně lidí bude zvědavých, kulisa bude perfektní,“ věří Farkaš.

Jeho start není stoprocentní. „Mám problémy s tříslem, ale snad to půjde,“ je optimistou zkušený fotbalista.

Stejně jako trenér věří, že si jeho tým uzme všechny body. „To je asi to nejdůležitější,“ přitakává Farkaš, kterého nadchlo vůbec první televizní utkání, v němž Bohemia Poděbrady vyhrála 2:1 ve Velimi. „To bylo parádní, to utkání se povedlo a bylo super,“ dodal loučeňský hráč.

Zápas I.A třídy před rokem sledoval také Jiří Kohoutek, kapitán Pátku, který kdysi dres Poděbrad oblékal. „Moc se mi to líbilo. Koukal jsem se v televizi a mělo to velmi dobrou úroveň,“ řekl Kohoutek.

On i jeho spoluhráči se těší. „Já moc, nervozita u mě nebude. Přijde hodně lidí a to se bude hrát krásně,“ má jasno pátecký kapitán. Dá se počítat s tím, že přítomnost kamer České televize může někomu svazovat nohy. „Je to tak. U nás tak třem až čtyřem hráčům,“ směje se Kohoutek. Jména ale prozradit nechce.

Fotbalisté obou táborů si užili kamery už při tréninku, kdy televize předtáčela šoty. „To byla jediná speciální příprava. Byl to jeden netradiční trénink. A kluci dělali dva rozhovory,“ uvedl Kohoutek. „A myslím, že budeme mít nová trička a teplákovky na rozcvičení, aby to vypadalo,“ řekl stoper Pátku.

Jedním z těch, kdo mluvil do mikrofonu reportéra při tréninku, byl loučeňský kapitán Jan Štěpánek. „Mluvili jsme já a Jirka Holler. To byla jediná speciální příprava na tento zápas,“ uvedl Štěpánek. „Zatím se snažím to moc nevnímat, i když se o utkání hodně mluví. Já se moc těším. Ke stresu máme jiné věci a to jsou naše výsledky,“ vnímá vážnou situaci kapitán domácího mužstva.

Něco už má odkopáno také pátecký záložník Jan Jirásek. Ani jemu se kolena nerozklepou. „Je to pro nás svátek. A je to motivující. Dá se čekat výborná atmosféra,“ řekl Jirásek.  

Televizní utkání: Loučeň - Pátek 17. kolo I.B třídy
neděle 15. dubna 2018
11 hodin
hřiště FK Loučeň

Rozhodčí: Žáková – Navrátilová, Holakovská