Zachraňující se Poděbrady dokázaly na svém hřišti porazit první celek tabulky 2:1 a opět se přiblížily záchraně. „K našemu vítězství přispěl neocenitelně gólman Martinec. Ve druhém poločase jsme se ukolébali dvoubrankovým náskokem a ke konci zápasu jsme se zbytečně strachovali,“ řekl trenér Poděbrad Jan Bartheldy. Domácí jsou v tabulce na třinácté příčce s dvaceti šesti body.

Trnavan Rožďalovice, který má také starosti se záchranou, přivezl tři body z posledních Čejetic (1:3). Rožďalovice jsou v tabulce hned za Poděbrady, se ztrátou dvou bodů. „Domácí vstoupili do utkání lépe. My jsme se dostali do hry až s příchodem prvního gólu. Domácí sice v závěru snížili, ale vítězství jsme si pohlídali,“ uvedl po utkání trenér Trnavanu Richard Vlášek.

Sokoleč, která je v klidném středu tabulky, přišla o vítězství nad Uhl. Janovicemi (2:2) v závěru utkání. Domácí sice prohrávali, ale výsledek zápasu dokázali otočit. O dělbě bodů rozhodl úspěšně zahraný kop Vančury z osmdesáté minuty. „Ve druhé půli jsme se zlepšili a vytvářeli jsme si gólové šance. Proti oslabenému soupeři jsme se dostali do vedení, které jsme bohužel nedokázali dovést do konce zápasu a v závěru utkání jsme inkasovali,“ prohlásil František Chára, kouč domácího týmu.