Stará Lysá – Liberec 2:0

A poradily si náramně. Od prvních minut byla na domácích kopačkách vidět nervozita z uvědomění si důležitosti zápasu. Soupeř bránil, většinu zápasu míče jen nakopával na své útočnice, které spolehlivě ubránila starolyská obrana. První poločas mnoho šancí nepřinesl.

Do druhé půle musela kvůli zranění odstoupit stoperka Vařečková, velmi dobře ji zastoupila Kašparová. Starolyská děvčata doslova přišpendlila soupeře na její polovině, napadala při rozehrávce.

V 54. minutě si na velkém vápně vyměnili míč útočnice Čerepušťáková s Červeňákovou a zkušená Čerepušťáková střelou pod břevno, nedala šanci liberecké brankářce 1:0. Po této brance soupeř vše vsadil na vyrovnání, vysunul záložníci a hrál ve třech v útoku.

V 68. minutě z pravé strany odcentrovala Červeňáková míč před branku a hlavou do protipohybu nedala šanci brankářce hostí Čerepušťáková 2:0. Soupeř druhým gólem odpadl a naše děvčata si s chutí dál kombinovala, ale další šance, které si připravila, bohužel do sítě soupeře nedostala.

„Děvčata musím pochválit, zvládla utkání velmi dobře, zpočátku jsme byli až moc nervózní, míč nás neposlouchal, ale postupem hry to bylo lepší a lepší. Byli jsme trpěliví a nenechali se rozhodit ani tvrdostí soupeře. V druhé půli nám to usnadnil soupeř, že v útoku hrál ve třech a svoji chytrostí jsme si to pohlídali a dostávali se do kombinací, které museli potěšit i diváky, kteří přišli v hojném počtu. Tohle vítězství je hodně cenné, ale jsme teprve na začátku a před sebou máme, ještě 8. kol,“ uvedla spokojená trenérka domácích Martina Jedličková.

Branky: Čerepušťáková 2. Poločas:0:0.

Stará Lysá: Pincová – Sůrová, Turková (Kavlíková), Vařečková (Kašparová), Lodeová – Králová (Soukupová), Dobrevová, Prosecká, Hlaváčková – Čerepušťáková, Červeňáková (Diblíčková).