Ve druhém kole druhé fotbalové ligy žen přivítala starolyská děvčata na svém hřišti tým z Rakovníka.

Stará Lysá – Rakovník 2:3

Hned ve 2. minutě zápasu měla velkou šanci po výkopu brankářky Zelníčkové útočnice Čerepušťáková, ale míč letěl vedle branky. Hra se převážně odehrávala ve středu hřiště, bojovalo se o každý metr hřiště, oba týmy pozorně bránily, moc se do šancí nedostávaly. A když už se něco rýsovalo, tak buď akci zastavila nepřesná přihrávka nebo nepřesný výrok rozhodčí. Přesto to byla domácí děvčata, která se ujala vedení v 17. minutě. Do otevřené obrany naběhla Linhartová a přihrávkou na malé vápno vybídla Čerepušťákovou ke vstřelení branky – 1:0. Rakovnická děvčata ukázala svoji sílu. Ve 30. minutě v útoku domácí hráčky zbytečně ztratily míč, soupeř okamžitě rozehrál do otevřené obrany a vyrovnal. Bohužel pro domácí ve 39. minutě opět starolyská děvčata chybovala, přišla opět zbytečná ztráta míče na středu hřiště a rychlé rozehrání znamenalo vedení soupeře 1:2.

Chvíli po pauze zahrála roh Čerepušťáková a nikým nehlídaná Jedličková srovnala.

V prvním poločase domácí hráčky udělaly více individuálních chyb, kdy ztrácely míče špatným zpracováním a soupeř trestal. Ve druhém poločase si dávaly větší pozor, aby se to neopakovalo, soupeře mnohem více bránily a do větších šancí je nepouštěly. I přesto soupeř udeřil v 62. minutě – 2:3. Starolyská děvčata bojovala alespoň o vyrovnání, střela Hladíkové, Čerepušťákové nebo Milcové centr na zadní tyč kýžené vyrovnání nepřineslo.

Tak poprvé po dlouhých měsících starolyská děvčata prohrála v domácím prostředí. „Každé utkání je jiné, nemyslím si, že by soupeř byl lepší, bylo to vyrovnané, ale Rakovník byl ten šťastnější na konci. Zápas byl většinou boj o každý míč, metr hřiště, moc pohledný nebyl, my jsme udělaly mnoho individuálních chyb a to rozhodlo,“ řekla k zápasu trenérka domácího družstva Martina Jedličková.

Branky Staré Lysé: Čerepušťáková, Jedličková. Poločas: 1:2.