Druholigové fotbalistky Staré Lysé si vyšláply na ligové Brno, přes které přešly do finále poháru. V odvetě skončil zápas nerozhodně, ale v prvním utkání vyhrály starolyské ženy 1:0 a mohou tak slavit postup.

Stará Lysá – Brno 1:1

Hostující hráčky se oproti prvnímu zápasu tlačily více dopředu, ale to jim nakonec nebylo nic platné. Vyrovnané utkání skončilo nerozhodně.

„Už v Brně jsme zápas odehráli velmi dobře. Věděli jsme, že odveta bude úplně jiná, soupeři nic jiného nezbývalo, než hru více otevřít, hodně se vytahoval, napadal. Hra byla vyrovnaná, a i přesto jsme si vypracovali slibné šance, které jsme neproměnili. Na konci poločasu přišlo nedáš – dostaneš. Nejprve útočnice Vaidová svoji velkou šanci nedala a soupeř hned z protiútoku proměil. Inkasovaná branka nás nakopla ještě k větší aktivitě, která byla hned potrestána standardkou Prosecké na začátku druhého poločasu. Pak jsme se dostali do dalších šancí, ale nebyly využité. Do poslední minuty jsme hráli pozorně a zaslouženě si postup pohlídali. Zápas jsme si opravdu užívali,“ radovala se hrající trenérka domácího týmu Martina Jedličková. „Děkuju hráčkám, realizačnímu týmu, soupeři a všem fanouškům, kteří přispěli k tomuto utkání, byli fantastičtí,“ řekla trenérka.

Finále se hraje 26. června od 16 hodin v Humpolci s mistrem republiky 2010 AC Spartou Praha.

Branka St. Lysé: Prosecká. Poločas: 0:1. Stará Lysá: Výmolová – Jedličková, Turková, Vařečková, Sůrová – Boráková, Dobrevová, Prosecká, Hlaváčková – Červeňáková, Vaidová.