Co nejrychlejší návrat do divize. To byl hlavní cíl Unionu Čelákovice, který nešťastnou náhodou vloni spadnul.

Tým angažoval do pozice trenéra Radovana Hromádka, který v minulosti působil v dresu Čelákovic. Tomu se povedlo poskládat kvalitní tým, který drtil své soupeře ofenzivou. Sedlčany dostaly od Unionu osm branek a další tři soupeři po sedmi gólech. Čelákovice tak nastřílely dohromady 98 branek. Největší podíl na tom měla dvojice Dozorec, Dalekorej. Jedenáct branek také nastřílel Matějka, který ale velkou část sezony promarodil.

Union slavil postup několik kol před koncem. Na nepostupovou příčku měl totiž náskok třiadvaceti bodů.

 

Výsledky zápasů

Podzim: Union – Teplýšovice 0:2, St. Boleslav – Union 0:2, Union – Černolice 3:1, Sedlčany – Union 1:4, Union – Nelahozeves 4:0, Union – Rakovník 2:0, Hořovice – Union 2:0, Union – Polaban 7:0, Úvaly – Union 1:1, Union – Semice 2:0, Sl. Jesenice – Union 0:3, Union – FC Jesenice 2:0, N. Strašecí – Union 2:4, Union – Brandýs 4:1, Beroun – Union 0:2.

Jaro: Teplýšovice – Union 0:7, Union – St. Boleslav 5:1, Černolice – Union 1:7, Union – Sedlčany 8:1, Nelahozeves – Union 1:1, Rakovník – Union 0:2, Union – Hořovice 4:0, Polaban – Union 1:4, Union – Úvaly 4:0, Semice – Union 4:3, Union – Sl. Jesenice 2:2, FC Jesenice – Union 1:1, Union – N. Strašecí 4:0, Union – Beroun 4:1, Brandýs – Union 1:2.

 

Střelci a brankáři

Střelci: 19 – Dozorec, 17 – Dalekorej, 11 – Matějka, 9 – Skuhravý, 8 – Hakl, 6 – Novák, Homola, 5 – Jelínek, Pecka, 3 – Reichert, 2 – Havlát, Marek, 1 – Fingerhut, Vít, Čerych, Mulač.

Brankáři s nulou: 5 – Rathouský, Hofta, 1 – Pokorný, Macho.

Hromádko: dorostenci nám dost pomohli

Spokojený s uplynulou sezonou je trenér Čelákovic Radovan Hromádko, který k týmu přišel před sezonou a dostal od vedení klubu jasný cíl – postup.

Jak hodnotíte sezonu?

Hlavním cílem byl postup. Už výsledky nazanačily, že náš postup nebyl dílem náhody, ale že jsme vyhráli suverénně. Takže můžu být spokojen.

Byla to pro vás snadná sezona?

Určitě ne! Když jsem přišel k týmu, bylo v něm sedm hráčů, takže bylo těžké poskládat kvalitní tým, který postoupí.

V týmu se objevila řada dorostenců…

Dost nám pomohli. Pro ně to bylo jenom dobře, neboť šli herně nahoru. Šanci dostanou i příští rok.

Trápilo vás něco?

Asi jako každý tým to byl úzký kádr. Na podzim to bylo bez problémů, ale na jaře jsme měli z osmnáctičlenného týmu čtyři hráče dlouhodobě zraněné. Ale s tím musí člověk počítat.

Co vás potěšilo?

Byla to naše ofenziva. S tou jsem byl spokojen. Dozorec a Dalekorej dali dost gólů. Škoda, že se zranil Matějka. Zřejmě by měl takový počet, jako oni.

Určitě plánujete posily…

Potřebovali bychom čtyři až pět hráčů.

Co bude potřeba zlepšit?

Divize je další skok, ale většina našich hráčů už ji hrála. Rozhodně bych chtěl pokračovat v našem ofenzivním stylu.

Budete mířit výš, než je záchrana?

Nejdu se do divize zachraňovat. Chci maximálně vyhrávat. Union patří do divize a doufám, že loňský pád bylo takové varování.