Pro nového kouče Romana Marušáka je to první trenérská štace. „Chtěl bych udržet kádr pohromadě a hrát v klidném středu tabulky,“ přeje si před novou sezonou poříčanský hrající trenér. Ten v Poříčanech už jako hráč působil, naposledy hostoval rok v Radimi, kde hrají okresní přebor Kolínska.

Podle Marušáka mají Poříčany skromné cíle. „Na postup určitě nemyslíme. Spíš chceme hrát v klidu uprostřed tabulky. Ale sezona bude velice náročná. Sestoupily týmy Libice a Milovic, ty jsou silné. A zapomenout nesmíme na postupující rezervu Rožďalovic a je tam silná rezerva nymburského Polabanu,“ vyjmenoval hlavní aspiranty postupu Marušák.

K výměně na postu hlavního trenéra došlo takév Hrubém Jeseníku, který skončil v uplynulé sezoně okresního přeboru na sedmé příčce. Miroslava Chlíbka vystřídal Roman Sodoma, který v minulosti za Hrubý Jeseník hrál a v poslední době nastupoval za rezervu.V minulé sezoně působilu týmu jako asistent trenéra Chlíbka. „Rádi bychom se pohybovali v klidném středu tabulky. To je náš hlavní cíl,“ uvedl nový kormidelník Hrubého Jeseníku. „Náš kádr je stabilizovaný, ale na postup opravdu nemyslíme,“ řekl Roman Sodoma. Podle něj bude letošní ročník okresního přeboru těžší něž loňský.

„Myslím, že těžší to bude. To proto, že jsou tam čtyři nové týmy,“ dodal Sodoma.