Tři mužstva fotbalového okresního přeboru vyměnila v letní přestávce trenéra. U sestoupivších týmů je to pochopitelné a v našem fotbale běžné, ke změně však došlo také v Městci Králové.

V devátém týmu posledního ročníku střídá na postu hlavního kouče Vlastimila Bínu Přemysl Horyna. Ten už v Městci trénoval, bylo to v době, kdy hrál I.A třídu. „Museli jsme udělat změnu, aby hráči dostali nový impuls. A také si od změny slibujeme lepší umístění,“ řekl předseda klubu Jindřich Oupický.

Na posledním místě minulé sezony nejnižší krajské soutěže se umístili borci Libice nad Cidlinou. Tým vedl František Hovorka, jenž s týmem postoupil z okresního přeboru, ale svůj tým v krajské soutěži neudržel. V letní přestávce nastoupil jako trenér ve Slovanu Lysá nad Labem. Hovorku na libické lavičce vystřídá Josef Kupecký. Ten prostředí dobře zná, neboť v Libici nedávno působil jako hráč. Ale jako hrající trenér v Libici působit nebude. „My jsme dali trenéru Hovorkovi na zvážení, zda zůstane, ale on se rozhodl pro jiný klub,“ řekl k výměně kouče libický bafuňář Radek Holub.

I Milovice mění kouče. Ty skončily těsně před Libicí. Hrajícího trenéra Ivana Plecitého, jenž odchází na hostování do Semic, nahradí Roman Magada. Ten hrál dříve za divizní Český Brod, Čelákovice, Hlavice. V Milovicích si odbude trenérský debut. „Chceme oživení a nový kouč by měl přinést i nové prvky. Díky svým kontaktům by mohl přivést nové hráče. Jinak chceme stabilizovat kádr, postup není zatím naší prioritou,“ uvedl předseda milovického klubu Jiří Fiala.