Tým je nováčkem soutěže a po jedenácti podzimních zápasech je v tabulce předposlední. Svoji pozici chtěl rozhodně vylepšit a dělá pro to maximum. „Teď jsme museli utkání kvůli nepřízni počasí zrušit, jinak můžeme být s průběhem přípravy spokojení,“ řekl asistentka trenéra Irena Povolná.

Tým sehrál dva přípravné zápasy. S juniorským týmem Slavie Praha prohrál 3:4 a s Jihlavou 3:5. „Nic to ale neznamená. Zkoušíme zapracovat některé hráčky na nové posty,“ takže je to tím ovlivněno,“ vysvětlila Povolná.

Právě ve středu obrany se objevila Freislerová, která hrála na podzim ve středu zálohy. „Musím říct, že ji to tam jde dobře. S Turkovou vytvořili skvělou dvojici,“ tvrdí asistentka trenéra. Ta je spokojena i s Proseckou. „V obouch zápasech dala po dvou gólech. Její výkon se mi líbil,“ tvrdí Povolná. Tým tak zatím tlačí jen pozice brankářky. Tam nyní nastupuje juniorka. „Počítáme s ní do budoucna, ale v současné době potřebujeme někoho do A týmu sehnat. Jednu brankářku máme v jednání. Rozhodne se to do čtrnácti dnů,“ dodala trenérka. Tým Staré Lysé čeká generálka v neděli, kdy od 16 hodin hostí juniorky Sparty.