Sloučí velcí rivalové své síly? Takovou otázku si mohou klást fotbaloví příznivci. V kuloárech se totiž začalo hovořit o snaze sloučení dvou okresních zástupců ve fotbalové I.A třídě. Spojí síly kluby Sokolče a poděbradské Bohemie? Není to vyloučeno. Zástupci obou klubů už spolu totiž o možné fúzi jednaly.

„S manažerem Sokolče jsme se o tom bavili, ale bylo to už v létě. Podle prvního jednání by to nemusel být problém, ale všechno má své a stálo by nás to mnoho dalších jednání,“ přiznal první oťukávání současný sekretář Bohemie Poděbrady Jan Obajdin, podle kterého je dobře, že tato otázka už padla. „Oba kluby se k tomu stavěly kladně, což je dobré do budoucna,“ řekl Obajdin.

A co na to sokolečská strana? „Já o ničem takovém nevím a více se k tomu vyjadřovat nebudu, jsem v trestu,“ řekl stroze manažer sokolečského klubu Roman Melezínek. „V létě jsme jednali jen o hostování obránce Martina Müller do poděbradského klubu,“ dodal Melezínek.

Ovšem od léta už odteklo v řece hodně vody a kluby od té doby a sloučení nejednaly. „Možná se k tomu vrátíme teď v zimní přestávce. To bychom mohli toto téma znovu oživit a z dalších hledisek jej rozšířit,“ uvažuje nahlas poděbradský sekretář. Ovšem jestli bude mít odezvu na druhé straně je těžké předjímat.

„Doba je špatná a vše je závislé na financích. Také hráči nemají příliš velký zájem a o fotbalisty je tedy nouze,“ uvedl Obajdin.

Pokud by se kluby opravdu v nejbližší době sloučily, pomýšleli by funkcionáři podle slov poděbradského sekretáře na vyšší soutěž. „Kdyby spojení těchto klubů dopadlo, chtěli bychom do vyšší soutěže. O tom jsme se už také bavili,“ řekl poděbradský bafuňář.

„Něco takového jsem slyšel, ale nic konkrétního o tom nevím,“ uvedl Josef Kubánek, který zná velice dobře oba kluby. V současné době zastává funkci asistenta trenéra v Sokolči, dříve působil i v Bohemii. A v obou týmech byl také aktivním hráčem.