V devátém kole I.A třídy na sebe narazili fotbalisté Sokolče a Poděbrad. Po devadesáti minutách se z výhry radovala domácí Sokoleč.

Ta o své výhře rozhodla v poslední minutě. Už se zdálo, že si týmy body rozdělí, když sek trestnému kopu postavil Šťastný a míč houštinou těl prolétl až do sítě.

Po bezbrankovém poločase se jako první trefili hosté, když svůj doraz zúročil Uhlíř. Ovšem hned nato domácí srovnali a dokonce se díky střídajícímu Karelovi, který hru domácích rozhýbal, šli do vedení. Bohemia dokázala vyrovnat osm minut před koncem, ale v závěru se štěstí přiklonilo k domácím a Šťastný rozhodl o výhře Sokolče.

Trenéři po derby vyzdvihli nasazení a bojovnost týmů

Dramatické utkání do poslední vteřiny shlédli fotbaloví příznivci na hřišti v Sokolči. Domácí borci v okresním derby zdolali poděbradskou Bohemii brankou z devadesáté minuty 3:2. „Byl to šťastný gól, prostě se k nám přiklonilo štěstíčko,“ radoval se kouč vítězného mužstva Stanislav Košek, který vyzdvihl kvalitu zápasu. „Bylo to drama až do konce. Oba týmy bojovaly, celý zápas se jezdilo nahoru – dolů. Jsme maximálně spokojeni,“ oddychl si Košek.

Částečně souhlasil s hodnocením domácího lodivoda i Jiří Holatka, trenér Bohemie. „Utkání mělo vysoké nasazení,“ uvedl poděbradský kouč. „My jsme byli fotbalovější. Hrálo se od vápna k vápnu, divákům se zápas musel líbit,“ řekl Holatka, který byl se svým týmem nespokojen. „Svému mužstvu budu vytýkat třetí branku. I když domácí zahrávali trestný kop, který vůbec neměl být. Bod jsme měli odvézt,“ dodal poděbradský trenér Jiří Holatka.

Sokoleč – Poděbrady 3 : 2

Branky: 60. Král, 72. Karela, 90. Šťastný – 54. Uhlíř, 82. Jirásek.

Rozhodčí: Prislupský. ŽK: 4:3. Diváků: 650. Poločas: 0:0.

SK Sokoleč: Podrázský – Měchejř (60. Karela), Šťastný, Černý, Šíf – Puk, Vodvářka, Zemanec, Pavel Němec (84. Škvor) – Král (70. Houška), Jeník.

Bohemia Poděbrady: Hospodka – Billý, Kasák, Pavelka, Hradečný (65. Poděbradský) – Brtna, Hruška, Jirásek, M. Novák (70. Rulc) – Brtek, Voříšek (50. Uhlíř).