Sokoleč – Loučeň 4:2

Pro oba týmy to byl první přípravný zápas a také to podle toho vypadalo. „Byl to klasický první přátelák na rozehrání. Takže to bylo nic moc,“ charakterizoval kouč Sokolče Stanislav Košek.

Jeho svěřenci začali lépe a často loučeňské obraně zatápěli. V 17. minutě zápasu vedla Sokoleč už 3:0. A pro Loučeň to mohlo být mnohem horší. Jenže po třetím gólu se zdála brána Loučeně zakletá. „Kdyby první poločas skončil snad deset nula, nikdo by se nemohl divit. Měli jsme hodně šancí. Jenže často jsme trefili jen tyč a gól jsme několikrát nedali ani z malého vápna,“ postěžoval si Košek.

„Soupeř měl hodně šancí. My jsme totiž začali tragicky. Hlavně v obraně, ale i v záloze, které nedokázala podržet míč,“ řekl k utkání se Sokolčí trenér Loučeně Otakar Ottomanský.

Loučeň měla během první půle jedinou šanci. Štěpánek přiťukl míč Holubovi a ten překonal Podrázského.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala, přesto přidali sokolečtí další gól, když se z trestného kopu trefil Soukup. „Ve druhé půli jsme se ale našemu soupeři přizpůsobili. Přestali jsme běhat,“ podotkl Košek. „Sokoleč prostřídala a bylo to docela znát,“ řekl Ottomanský. Jeho svěřenci korigovali skóre po úniku Tětka a gólu Štěpánka.

Branky: Kulhánek, Čáp, Šťastný, Soukup – Holub, Štěpánek. Poločas: 3:1.

Sokoleč: Podrázský – Soukup, Zemanec, Bobek, Martínek – Kulhánek, Vodvářka, Šťastný, P. Němec – Čáp, Souček, střídali Jeník, L. Němec, Chvalovský a Muller.

Loučeň: Bednář (46. Lorenc) – Říha, Dědek, Holler, Hradecký – Tětek, Škuthan, Holub, Krupička, Špalda – Štěpánek.