Málokdy se nováčkovi soutěže povede, aby ve své druhé sezoně zopakoval svoji pozici. Sokolči se to povedlo. Umístila se totiž stejně jako vloni na sedmém místě tabulky.

Ovšem letos byla fotbalová I.A třída hodně vyrovnaná. vždyť sedmá Sokoleč ztrácela na pátou Kouřim tři body, naopak o čtyři body méně měl dvanáctý Bakov. „Určitě to bylo letos hodně vyrovnané,“ uznal trenér Sokolče Stanislav Košek. Ten byl s letošní sezonou vcelku spokojen. „Až na začátek jarní části, kdy se nám nepovedly tři domácí zápasy, to bylo letos dobré,“ poznamenal Košek.

Sokoleč nastřílela 49 branek. Téměř nejméně v celé soutěži. I sestupující týmy daly více gólů. Podle Koška však nebyl problém v koncovce. „Ono by to vypadalo trochu jinak, kdybychom inkasovali o patnáct branek méně,“ myslí si Košek. Jedním dechem ale dodal, že týmu chyběl střelec. „Dlouhodobě chyběl třeba Jeník, který by dal určitě o něco víc gólů. Ale zase na druhou stranu se prosadili i další hráči,“ řekl sokolečský trenér.

V týmu bude Košek pokračovat i v další sezoně. „S vedením klubu jsme se dohodli, že budu pokračovat minimálně do zimy,“ prozradil kouč.

Tým bude mít stejné ambice, jako v předchozích dvou sezonách, které v I.A třídě odehrál. „Zase bychom se chtěli pohybovat někde do sedmého místa. Už jsme si to vyzkoušeli a víme do čeho jdeme,“ dodal Košek.

SOKOLEČ – STŘELCI
13 – Šťastný, 8 – Jeník, 6 – Puk, 4 – Král, 3 – Karela, 2 – P. Němec, Kára, L. Němec, Kulhánek, 1 – Zemanec, Měchejř, Soukup.

SOKOLEČ – BRANKÁŘ
5 – Podrázský.

TABULKY NAJDETE ZDE