Sokoleč – Benátky 1:5

Hostům vyšla dokonale taktika na rychlé brejky. K vysokému vítězství jim pomohla také děravá domácí obrana.

Než se Sokoleč rozkoukala, prohrávala už od třetí minuty po brance Novotného, který se v dalších minutách trefil ještě dvakrát a zkompletoval tak hattrick. Hosté pak přidali druhou branku, na kterou odpověděl těsně před poločasem hlavou Jeník. A domácí měli naději na dobrý výsledek.

Opak byl ale pravdou. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se domácí nedostali ani jednou do vyložené šance a sami třikrát inkasovali. Benátky pečlivě bránily a vyrážely do rychlých brejků a trestaly nedůslednost v domácí obraně. „Hráli jsme špatně dozadu. Byl to hrozný výkon,“ uvedl těsně po zápase špílmachr Sokolče Zbyněk Vodvářka.

Nakonec mohli být Sokolečtí ještě rádi, že v posledním zápase sezony neutrpěli větší debakl. V defenzivě totiž kupili chyby a do ohrožení benátecké brány se nedostali.

Branka Sokolče: Jeník. Rozhodčí: Asník. ŽK: 4:2. Diváků: 120. Poločas: 1:2.

Sokoleč: Podrázský – Černý, Šťastný, Zemanec, Šíf – Puk, Vodvářka, Pavel Němec (75. Kára), Jeník (79. Lukáš Němec) – Houška (46. Král), Karela.

K tomu ani není co říct, zlobil se Košek

Hodně naštvaný byl po zápase na své svěřence trenér Sokolče Stanislav Košek. Jeho tým podlehl doma v dohrávce I.A třídy Benátkám nad Jizerou 1:5. „K tomu ani není co říct,“ láteřil zklamaný Košek. Podle něj zápas neovlivnila první branka, kterou dostala Sokoleč už ve třetí minutě. „Zápas ovlivnilo to, že pět nebo šest hráčů, kteří byli na hřišti, nechtělo hrát fotbal. Tekhle se hrát nedá, to je pak hodně složité,“ neskrýval rozčarování sokolečský kormidelník.

Chyby však v tomto zápase dělaly i opory týmu. „Je to tak. I zkušení hráči jako jsou Zemanec a Šťastný vyráběli hrubky,“ hlesl Košek.
Hostům vyšla skvěle taktika na brejky, domácí si mnoho šancí nevypracovali. „My jsme neměli snad žádné šance. A to se pak vyhrávat nedá,“ dodal kouč poraženého celku.