Tři body si do tabulky krajské I.B třídy ve skupině C připsali fotbalisté Sokolče, kteří zdolali na svém trávníku celek Libodřic.

Sokoleč - Libodřice 3:0

Hosté se prezentovali především jako hodně nedisciplinovaný tým. Od začátku hráli dost tvrdě, navíc řečnili s rozhodčí a výsledkem toho byly dvě červené karty. Jednu dostal Pěkný za brutální faul, za pět minut ho v pochodu do sprchy následoval Vyskočil, který si nevybíravě „povídal“ s rozhodčí. Právě slečna Navrátilová, která utkání řídila, se příliš nevyznamenala a utkání se ji vymklo z rukou.

Výhra domácího celku byla zasloužená. Sokoleč měla mnohem více šancí a hlavně využila výhody dvou mužů na hrací ploše.

První dal v 57. minutě z pokutového kopu Šťastný. Když bylo patnáct minut do konce střetnutí, zafungovala spolupráce střídajících útočníků Jeníka a Novotného. Definitivní pojistku dal Jeník.

„První poločas byl vyrovnaný. Ale měli jsme více šancí a proto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Vyloučení byla na místě a penalta byla také jasná. Soupeř byl hodně nedisciplinovaný,“ řekl k utkání domácí záložník Zbyněk Vodvářka.

Podobně hodnotil zápas i branká poraženého celku Radek Polák. „Nedisciplinovaností a neproměňováním šancí jsme se připravili o lepší výsledek,“ hlesl Polák. „Nějaké šance jsme také měli. Domácí jich měli asi víc a proto vyhráli zaslouženě. Doufal jsem alespoň v bod, ale dostali jsme zbytečné červené karty a bylo hotovo. Utkání nezvládla ani rozhodčí,“ řekl libodřický brankář.

Branky: 57. Šťastný (z PK), 75. Novotný, 78. Jeník. Rozhodčí: Navrátilová. ŽK: 4:5. ČK: 60. Pěkný, 65. Vyskočil (oba Libodřice). Diváci: 140. Poločas: 0:0.
Sokoleč: Kun – Černý, Zemanec (24. Jeník), Martínek, Škvor – P. Němec, Vodvářka, Hruška, Košický – Čáp (71. Novotný), Šťastný.
Libodřice: Polák – Pánek, Novotný, F. Šafránek, Hruška – Pěkný, Klička, Bohuslav, Heverle (82. M. Šafránek) – Vyskočil, Sova (73. Matoušek).