Dlouhodobý účastník I.A třídy SK Sokoleč se pro příští sezonu rozhodl přihlásit pouze I.B třídu. Hlavní důvodem byla finanční náročnost této soutěže. Kromě A týmu mužů, který dobrovolně opustí svou soutěž, se příštího ročníku vůbec nezúčastní B tým a dorostenci. „Hlavním důvodem trenéra dorostu p. Chuchvalce k nepřihlášení dorostenecké soutěže byl nedostatek hráčů. Hráči v dorosteneckém věku mají plno dalších zájmů a fotbal v dnešní době není vždy na prvním místě. U béčka se projevilo odhlášení dorostu jako klíčové, jelikož dorostenci byli součástí tohoto týmu,“ uvedl manažér SK Sokoleč Roman Melezínek.

Toto ovšem neznamená konec kopané v Sokolči. „Naší snahou je zabudovat do kádru mužů tři nové mladé hráče, a naopak udržet v kádru několik hráčů nad třicet let. Pro tuto skupinu hráčů by bylo setrvání v A. třídě bohužel nemožné,“ doplnil manažer klubu.

K dobrovolnému sestupu přispěl i fakt, že v podzimní části soutěže byla klubu udělena pokuta za napadení rozhodčího. Výsledkem je, že družstvo Sokolče bude hrát pouze I.B třídu, ale určitě to neznamená konec fotbalu v této tradiční baště. Naopak pokud se mladí hráči dostatečně zapracují do kádru, můžou se místní příznivci těšit na pěkné fotbalové výkony od vlastních odchovanců. „Někteří kvalitní hráči náš klub opustí. Z finančních důvodů se budeme snažit vyhnout více hostování z ostatních klubů. Dalším důvodem byla vysoká pokuta z podzimní části. Rozpočet klubu pro I.A třídu je minimálně dvakrát tak vysoký než pro B. třídu,“ řekl dále Melezínek.

Sokolečský fotbalový klub chce v nadcházející sezoně dál bavit své příznivce a v I.B třídě bojovat o čelo tabulky. „Chceme přebudovat náš tým, zapracovat nové hráče a hrát do pátého místa. To je naše priorita. Hlavně se chceme fotbalem bavit. Máme vynikající fanoušky a za minulou sezonu jim všichni moc děkujeme a doufáme v jejich podporu i v budoucnu. Nechceme si nechat fotbal otrávit od několika lidí, kteří nás pomlouvají a fotbalu v Sokolči nic dobrého nepřejí,“ dodal místní boss.