„Je to pro mě nevýhoda, to je jasné. Lepší by rozhodně bylo, kdybych byl u mužstva od začátku přípravy,“ uvědomuje si nový kormidelník Sokolče František Chára, který dříve trénoval také u konkurence v poděbradské Bohemii. „Příprava byla krátká. Ale intenzivní,“ hlesl kouč.

Sokoleč sehrála několik zápasů se střídavými výkony i úspěchy. „Ale to bylo také proto, že jsme zkoušeli různé varianty rozestavení hráčů, protože máme úzký kádr a u některých hráčů jsme museli s jejich posty improvizovat,“ uvedl Chára.

Toho potěšil příchod útočníka Jiřího Kouly. V Poříčanech byl kanonýrem. „Trápilo nás, že máme málo útočníků. Kvůli zranění nám chybí Jeník a Souček,“ vyjmenoval ztráty Chára. A to ještě se zraněním laboroval Miloš Čáp, který by měl být v prvním zápase jara proti Kutné Hoře k dispozici.

A jaké si dávají pro jarní odvety v Sokolči cíle? „Vedení klubu si přeje lepší umístění než je doposud,“ naráží trenér Chára na deváté místo v tabulce. „A také bychom chtěli hrát fotbal, na který se dá koukat,“ přeje si sokolečský kormidelník.